פרוש יוזם: הקמת מועצה חרדית • בנט "לא יקום"

לאחר הפרסומים כי בכוונתו של סגן שר החינוך להקים מועצה שתהיה אחראית על החינוך החרדי מתברר כי לשר החינוך בנט מתנגד למהלך • "לא יהיה כל שינוי במעמדו של המחוז החרדי", הבהיר שר החינוך בנט.

נפתלי בנט. צילום: ששון תירם
נפתלי בנט. צילום: ששון תירם

סערה פוליטית התעוררה היום לאחר הפרסומים כי בכוונתו של סגן שר החינוך מאיר פורוש להקים מועצה שתהיה אחראית באופן בלעדי על החינוך החרדי ללא כל התערבות חיצונית אלא שמתברר כי לשר החינוך תוכניות משלו וכי בכוונתו למנוע מהלך מהסוג הזה. "לא יהיה כל שינוי במעמדו של המחוז החרדי", הבהיר שר החינוך בנט.

במהלך השבועות האחרונים עמל סגן השר מאיר פרוש על ניסוח הצעת חוק להקמת מועצה לחינוך חרדי, במקומו של המחוז החרדי במשרד החינוך אותו הקים שר החינוך לשעבר שי פירון כשמטרתה של המועצה החדשה היא להיות גוף על ובו חברים מכל קצוות המגזר החרדי, כך למשל מועצות גדולי התורה ורשתות החינוך החרדי החינוך העצמאי ורשת החינוך התורנית.

אבל לא רק בנט מתנגד ליוזמתו של פרוש בין המתנגדים ניתן למנות גם את עו"ד יואב ללום מעמותת נוער כהלכה שתוקף את פרוש בחריפות. "סגן שר החינוך מאיר פרוש, האיש שבפרשת עמנואל הקים מאהל למען הגזענים, ממשיך בדרכו הקלוקלת להחריב את החינוך החרדי בניגוד לעמדת כל גורמי המקצוע ונגד הציבור החרדי", מסר בתגובה עו"ד יואב ללום מעמותת נוער כהלכה. "חבל שרק אינטרס צר של מנהלי מוסדות מושחתים מעניין אותו".

השארת תגובה