השר גלעד ארדן: אחליט לגבי תיק הפנים בקרוב

שר הפנים היוצא גדעון סער, אמור לעזוב את משרדו לאחר חג הסוכות ■ בבורסת השמות שעלתה לאחר הודעת הפרישה עלה השם גלעד ארדן המשמש כשר התקשורת ■ אתמול קיבל ארדן הצעה כזו מפי נתניהו והוא אמור למסור החלטתו בקרוב

השר גלעד ארדן
השר גלעד ארדן

כעת כבר ברור. המועמד המועדף על ראש הממשלה בנימין נתניהו, לתיק הפנים הוא גלעד ארדן.

כזכור, מספר ימים לפני ראש השנה, הודיע במפתיע שר הפנים גדעון סער, על פרישה מתפקידו ומהפוליטיקה בכלל. סער הבהיר כי הוא יוצא לפסק זמן. מעשית, אמור סהר לעזוב את כסאו מיד לאחר החגים.

השאלה שהעסיקה את הפרשנים מיד לאחר פרישתו של סער, מי יחליף אותו בתפקיד שר הפנים. בימים האחרונים, פנה נתניהו למי שמכהן כיום כשר התקשורת השר גלעד ארדן והציע לו את התפקיד המיניסטריאלי הבכיר. ארדן לא השיב חיובית על אתר וביקש מנתניהו מספר ימים כדי לחשוב על הדבר. השניים צפויים להיפגש בעוד מספר ימים, לאחר שארדן יקבל החלטה סופית בעניין.

יש להזכיר, כי ארדן קיבל משר החוץ אביגדור ליברמן, הצעה נוספת לתפקיד אחר, לשמש כשגריר ישראל באו״ם, מה שיגרום לו לפרוש לגמרי מהכנסת.
במידה וארדן ייקח את אחד משני התפקידים שהוצעו לו, יחל סבב שרים בממשלה. מי שיחליף את ארדן בתפקיד שר התקשורת, הוא ככל הנראה השר יובל שטיינץ. בינתיים, לא ידוע מי יירש את מקומו של שטייניץ במידה והסבב יצא לפועל.

השארת תגובה