תשלל אזרחותו הישראלית של אחד מראשי הBDS?

שר הפנים אריה דרעי הודיע כי הוא שוקל לשלול את אזרחותו של עומר ברגותי מראשי ארגון הBDS שהושגה ברמייה • ח"כ נאווה בוקר שהעלתה את הנושא: "אני מבטיחה לעקוב ולוודא שהשר יעמוד במילתו"

שר הפנים אריה דרעי בוועידת ידיעות אחרונות
שר הפנים אריה דרעי בוועידת ידיעות אחרונות

ועידת ידיעות אחרונות ו-ynet למאבק בתופעת ה-BDS ממשיכה לספק כותרות והערב אף הודיע שר הפנים אריה דרעי כי הוא שוקל לשלול את אזרחותו של עומר ברגותי מראשי ארגון הBDS שהושגה ברמייה.

"בואו לא נלקה את עצמנו פעמיים. בשנים האחרונות קיימת תופעה עולמית של התחזקות האיסלאם הקיצוני. השנאה והאנטישמיות קיימת כבר שנים רבות וזה לא משנה מה אנחנו נעשה. יצאנו מלבנון עד הסנטימטר האחרון וחטפנו טילים, יצאנו מעזה וחטפנו טילים. לא צריך כל הזמן להתחנן ולהצטדק" אמר השר דרעי בוועידה

בתגובה לשאלה, האם יפעיל את סמכותו בנוגע לשלילת אזרחותו של עומר ברגותי – אחד מראשי ארגוני החרם אמר השר, כי אמנם הוא ממעט בהליך של שלילת אזרחות והפעילו רק כלפי מחבלים, אבל המקרה של ברגותי שונה. "התברר לי שהאיש הזה שנלחם בישראל בכל דרך, קיבל את אזרחותו ברמיה. הוא סיפר שמרכז חייו בישראל כאשר האמת היא שמרכז חייו ברמאללה. הוא יוצא ונכנס מישראל באופן חופשי ומכפיש את ישראל בקטאר. הוא ניצל את הנאורות של המדינה כדי לפגוע בה. מהסיבה הזו אני לא פוסל את האפשרות לשלול את אזרחותו. כנ"ל עזמי בשארה שנמלט מהארץ בשל אשמות ריגול"

השר דרעי הוסיף כי עלילות דם היו מאז ומעולם נחלת האנושות. "אם פעם העלילו על דם נוצרי במצות היום מדברים על סחר באיברים פלסטיניים. זה לא תלוי בממשלה כזו או אחרת. שונאינו תמיד ימצאו את השקרים אבל לא צריך להרים ידיים. אפשר להלחם בהסברה נכונה ולהראות את השקר. איפה היו הבי די אס מול המוני ההרוגים בסוריה? במלחמת איראן עיראק? באפגניסטן?"

מי שמרוצה מדבריו של השר דרעי היא חברת הכנסת נאווה בוקר (ליכוד) שאינה שוכחת גם לעקוץ בדבריה את השר דרעי: "לפני כחודש פניתי לשר הפנים בבקשה לשלול את תושבותו של עומר ברגותי, מייסד תנועת הBDS ובעל תושבות קבע בישראל בעקבות נישואיו לערבייה ישראלית" סיפרה בוקר והוסיפה כי עד היום לא קיבלה תשובה, וגם נאומה בכנסת לא סייע. "אתמול הגשתי שאילתא דחופה בנושא, אך למרבה הפלא היא נדחתה. שמחתי לראות היום ששר הפנים החליט סוף סוף להיענות להמלצתי ולשלול את תושבותו של מייסד תנועת הBDS עומר ברגותי. אני מבטיחה לעקוב ולוודא שהשר יעמוד במילתו" אמרה בוקר

השארת תגובה