הפרובוקציה הבאה: 'ברכת כוהנות' של נשות הכותל

אחרי שורת פרובוקציות מצד קבוצת 'נשות הכותל' הן פונות כעת לפרובוקציה מסוג אחר, והפעם; טקס "ברכת כוהנות" אלטרנטיבי • "בחוהמ"פ נתכנס בעזרת הנשים בכותל לטקס ברכת כהנות, שייערך לראשונה על ידי נשים ולמען נשים"

הכותל הרפורמי
הכותל הרפורמי

הפרובוקציה הבאה בכותל? 'נשות הכותל' הידועות בעשייתן השנויה במחלוקת, בארגון תפילות לנשים ובהנחת תפילין ברחבת הכותל פונות כעת לפרובוקציה בסוג אחר, והפעם; טקס "ברכת כוהנות" אלטרנטיבי.

בפוסט שהעלו בעמוד הפייסבוק שלהן מזמינה קבוצת הנשים את נשות ישראל ביום ראשון של חול המועד פסח למה שהן מכנות 'ברכת כוהנות' ברחבת הכותל המערבי.

בדף פייסבוק שהעלו לאויר, מספרות 'נשות הכותל' כי הן מבקשות לקיים טקס מקביל לטקס המסורתי המתקיים על ידי כוהנים גברים בלבד.

"ביום ראשון של חול המועד פסח (24/4) נתכנס בעזרת הנשים בכותל לטקס ברכת כהנות, שייערך לראשונה על ידי נשים ולמען נשים, ויהווה את המקבילה לטקס המסורתי הנהוג בחוגים יהודיים רבים, בהם עומדים על הבמה גברים שהם נצר למשפחת כהנים, ומברכים את הקהל כשהם נושאים את כפיהם מעלה באמירת הברכה, כאשר ידיהם מושטות כלפי הציבור". נכתב.

כזכור, רק לפני שבועיים אישרה הממשלה קיום תפילות רפורמיות ומעורבות במה שמכונה ה'כותל הרפורמי', דבר שהיווה נצחון בזעיר אנפין לקבוצת הנשים הרעשנית והפרובוקטיבית.

השארת תגובה