הרב הראשי הגיע לבקש מחילה מהנפטרים

לראשונה אחרי עשרות שנים נערך הבוקר בבית העלמין "סמבוסקי" יום זיכרון לנפטרים וחללים שמקום קבורתם לא נודע • הגר"ד לאו: "באתי לכאן לבקש בשם כלל ישראל מחילה מעניי ירושלים, שמא לא כבדנו אותם בחייהם ובמותם"

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יום הזיכרון לנפטרים ולחללים שמקום קבורתם לא נודע נערך הבוקר בבית העלמין "סמבוסקי" הממוקם בסמוך לקבר דוד בעיר ירושלים בהשתתפות הרב הראשי לישראל, הגאון רבי דוד לאו. טקס האזכרה נקבע ליום זה, ז' באדר, כיוון שביום זה חל יום פטירתו של משה רבינו שאף מקום קבורתו לא נודע.

בבית קברות זה, נטמנו במשך מאות שנים עניי העיר ירושלים ובמשך השנים חולל בית העלמין והמצבות נותצו ובכך אבדו סימני הזיהוי מעל הקברים והנפטרים הפכו לאלמונים. לאחרונה עבר בית העלמין שיפוץ ושיקום והיום נערך טקס אזכרה לנפטרים שנקברו במקום, לאחר שבמשך עשרות השנים האחרונות לא היו נערכים טקסי זיכרון במקום.

הרב הראשי הגר"ד לאו אמר בדבריו בטקס האזכרה כי :"יום ז' באדר הוא יום בו נהגים אנשי החברה קדישא להתענות ולומר סליחות ולבקש מחילה מהנפטרים, שמא לא נהגו בהם בכבוד הראוי. היום באתי לכאן לבקש בשם כלל ישראל מחילה מעניי ירושלים, שמא לא ידענו לכבד את האנשים הטמונים כאן במהלך חייהם וגם לא במותם והם נקברו כאן, במקום צדדי ונידח, ולא בהר-הזיתים" הרב הראשי הוסיף בדבריו כי, "מעבר לבקשת המחילה מהנפטרים, אני מקווה שנשכיל ללמוד מכאן לכבד אנשים גם בחיי היום יום. האדם הוא יציר כפיו של הקב"ה ויש לנהוג בכבוד הראוי אחד בשני" חתם הרב את דבריו.

השארת תגובה