ממשלת אחדות? דרעי צייץ והצית את המערכת

דרעי צייץ כי הוא מקווה שהשמועות על תחילתו של מו״מ בין הליכוד למחנ״צ נכונות והצית את המערכת הפוליטית • חיליק בר: "המו״מ הוא כנראה בין ביבי לבין נתניהו" • מה עומד מאחורי הודעת השר דרעי ומה הסיכויים למימוש אפשרות שכזו

ראש הממשלה נתניהו והרצוג בשמחת שבע הברכות לבתו של השר דרעי
ראש הממשלה נתניהו והרצוג בשמחת שבע הברכות לבתו של השר דרעי

האם ממשלת ישראל בדרך לאחדות? יו"ר שס ושר הפנים אריה דרעי פרסם הערב הודעה תמימה ברשת החברתית 'טוויטר'. בהודעה כתב דרעי: "אני מאד מקווה שהשמועות על תחילתו של מו״מ בין הליכוד למחנ״צ נכונות. הלוואי שנקום בבוקר ונתבשר על הקמת ממשלת אחדות רחבה לטובת עם ישראל" ובכך למעשה הצית שוב את הדיון סביב ממשלת אחדות שאולי תקום.

אלא שמיד עם פרסום הדברים מגיעה ההכחשה ממזכ"ל מפלגת 'העבודה' חבר הכנסת חיליק בר הכחיש את הדברים בקבוצת 'המטבחון' בה הוא חבר ולאחר מכן אף הגיב לדרעי עצמו: "כבודו יודע משהו שאנחנו במחנ״צ לא יודעים?" תהה חבר הכנסת בר והוסיף כי "המו״מ הוא כנראה בין ביבי לבין נתניהו. וטוב שכך" גם דוברו של יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג הגיב לדברים ואמר כי לא היו דברים מעולם

על פי חלק מההערכות השר דרעי פרסם את הדברים לאחר שהגיעו איומים מצד גורמים המקורבים לנתניהו כאמצעי לחץ על חברי הכנסת החרדים על מנת שיסכימו לפשרות בנושא הרפורמים ובעקבות כך דרעי מיהר להפריח את הידיעה על כך לאוויר כדי לנטרל את האיום לאחר שחברי המחנה הציוני מכחישים את הדברים.

עם זאת גורם בלשכת השר אריה דרעי עומד על כך שיש דברים בגו. "הציוץ של השר דרעי הגיע ממידע ולא מתקווה" אמר אותו גורם ובכך משאיר פתח לספקולציות אפשריות בעניין אך כאמור גורמים אחרים במערכת הפוליטית מכחישים את העניין גם מכיוון המחנה הציוני וגם אחרים חלקם אף מתוך סיעת שס.

השארת תגובה