נעצרו 2 פלסטינים חמושים בצומת תפוח

סוכל נסיון פיגוע: לוחמי מג"ב עצרו לפני זמן קצר בצומת תפוח, מספר צעירים פלסטינים, שעל פי החשד ניסו לבצע פיגוע באיזור וזאת לאחר שברשותם נמצאו מטענים אקדח ומספר סכינים

כלי הנשק שנתפסו
כלי הנשק שנתפסו
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ממשטרת ישראל נמסר, כי השניים, בשנות העשרים לחייהם, הגיעו למחסום תפוח ועוררו את חשדם של לוחמי מג"ב המוצבים במקום. "בבדיקה על גופם התגלו שלושה מטענים, אקדח מאולתר ומספר סכינים. הם נעצרו והועברו להמשך טיפול שב"כ", כך נמסר.

בתוך כך, משטרת מחוז ירושלים מגבירה את פעילותה לקראת החגים ויתוגברו כוחות באיזור העיר העתיקה בירושלים. כאשר בין היתר, לוחמי מג"ב ומתנדבים יתפרסו ברחבי העיר החל מיום שישי ערב יום כיפור בשעות הבוקר, במטרה לשמור על הסדר הציבורי והביטחון של אלפי היהודים הצפויים להגיע לרחבת הכותל המערבי.
כמו כן, משטרת ירושלים בשיתוף עם עיריית ירושלים, תקים מחסומים בדרכים הראשיות למניעת זליגה ותנועה של כלי רכב משכונות מזרח ירושלים לכיוון מערב העיר. שוטרים ולוחמי מג"ב יוצבו בסמוך למחסומים למניעת הסרתם. וכן, ייפרסו בשכונות התפר ובנקודות החיכוך למניעת יידוי אבנים ואירועי סדר.
ההעירכויות המוגברות הם בעיקר מחמת העובדה, כי במקביל ליום כיפור יתקיים חג הקורבן המוסלמי הכולל הגעת מתפללים מוסלמים רבים להר הבית. ובעקבות כך ינתן דגש על שמירת הסדר בסמטאותיה של העיר העתיקה.

השארת תגובה