גדעון סער: "תגובות היסטריות אינן מענה לטרור"

הבוקר תקף גדעון סער את ראש הממשלה: "הטיפול בגל הטרור לא היה מוצלח, הוא די נכשל" • בליכוד לא נשארו חייבים: מדובר באדם חסר ניסיון בטחוני שלא קיבל החלטה מבצעית מימיו • סער משיב אש "תגובות היסטריות אינן מענה לטרור"

גדעון סער ובנימין נתניהו, צילום יחצנים בני דויטש
גדעון סער ובנימין נתניהו, צילום יחצנים בני דויטש
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

האם חלומו של גדעון סער לכבוש את הליכוד הולך ומתרחק? השר לשעבר גדעון סער, יצא הבוקר במתקפה חריפה נגד מדיניות הממשלה והעומד בראשה וחטף חזרה מתקפה חריפה מכיוונה של מפלגת 'הליכוד'.

בראיון שהעניק הבוקר לרדיו 'גלי צה"ל' בתכנית 'דקלסגל', טען סער כי נתניהו כשל בטיפול בגל הטרור. "הטיפול לא היה מוצלח, הוא גם די נכשל", אמר. "חייבים להחזיר את הביטחון לאזרחי ישראל, זו אחריות של הממשלה".

סער אמר כי הוא מקווה שהדרג המדיני יתעשת והוסיף כי "התעשתות לא יכולה להיות אם מתבצרים מאחורי האמונה שעד עכשיו עשינו את כל מה שצריך היה לעשות".

לדברי סער, הממשלה לא הציבה יעד ברור במאבק נגד הטרור ובכך נכשלה. "הצבת יעד היא הדבר הכי חשוב בדרך להשגת היעד. ברגע שאתה לא מציב יעד – אתה משתרך, אתה נגרר, כמו באותם 50 ימים של המערכה 'המפוארת' מול החמאס. אני לא חושב שהיא הייתה צריכה להימשך 50 יום".

סער שבעבר תכנן להתמודד על ראשות הליכוד ואולי אפילו מול ראש הממשלה נתניהו כנראה מבין כי סיכוייו לחזור למפלגה בה גדל הולכים ומתמעטים. במהלך הראיון שהעניק הבוקר טען סער כי לא החליט מתי יחזור לחיים הפוליטיים ואיך יחזור אך סירב להתחייב שיחזור רק לליכוד. "אין לי עניין לחזור לפוליטיקה בשביל לתפוס כיסא", אמר.

בתגובה לדברים, מפלגת 'הליכוד' מיהרה להוציא תגובה חריפה נגד סער, בה נאמר כי "נראה שגדעון סער פתח בקריירה חדשה כטוקבקיסט. מדובר באדם חסר כל ניסיון בטחוני שלא קיבל החלטה מבצעית מימיו, אבל לקשקש מסלון ביתו בתל אביב על המצב הביטחוני כאילו הוא מבין את השיקולים הניצבים מול הדרג המדיני – זה לא עולה כסף". תקפו

"הממשלה מובילה צעדים חסרי תקדים מו להטרור וכך תמשיך לעשות", נאמר בהודעה. "צה"ל, השב"כ, המשטרה וכל כוחות הביטחון פועלים בנחישות רבה תוך גיבוי מלא מהדרג המדיני. כל השאר – קישקושים של פוליטיקאים שנועדו לקושש קולות", נאמר בהודעת הליכוד.

אלא שההודעה החריפה של הליכוד אינה מרשימה את סער ואפילו מעניקה את התחושה כי לליכוד יש ממה לפחד במקרה וסער יחליט לשוב לפוליטיקה. סער עצמו הגיב בשעות הערב בחשבון הטוויטר שלו וכתב: "תגובות היסטריות לביקורת עניינית ומנומקת אינן מענה לטרור"

יצויין כי דבריו של סער הבוקר הצליחו להכעיס רבים במפלגת הליכוד בה נהוג שלא לתקוף ראש ממשלה המכהן מטעמם. חלק מחברי הליכוד אף קראו לו באמצעות הרשתות החברתיות וביקשו "בבקשה תמשיך לעשות לביתך כפי שעשית לפני הבחירות ואל תתערב עכשיו" אחרים בליכוד אף מציינים את הפרסומים אודות הנסיונות לארגן פוטש להדחת נתניהו ולהמלכתו של סער כראש ממשלה.

השארת תגובה