חשש במצרים: ישראל מרגלת אחרי משתמשי אפליקציות

יהודי שפיתח את אפליקציית ההסעות 'אובר' עומד במרכזה של סערה חדשה: איגוד האנליסטים הטכניים במצרים קוראים לאסור את השימוש באפליקציה, בטענה כי "ישראל מרגלת דרכה" • ומה דעתו על העובדה שהשימוש באפליקצייה מפרנס יהודי?

אובר
אובר
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אפליקציית ההסעות אובר ממשיכה לעורר סערה, הפעם במצרים. האפליקציה, המאפשרת יצירת קשר והסעה בתשלום בין נהגים לנוסעים, הביא לסערה בין נהגי המוניות אשר לטענתם, נלקחה מהם פרנסתם. אך הפעם, מגיעה המחאה למצרים, לא בגלל הנזק הכלכלי, אלא דווקא בשל בעלותה היהודית.

לדברי סאמח אבו ארייס, נשיא איגוד האנליסטים הטכניים,"אפליקציית אובר, הנמצאת בבעלות יהודים, וחברות זרות דומות, מהוות איום על הביטחון הלאומי של מצרים והיא למעשה רשת הריגול הישראלית הראשונה במצרים".

אבו רייס הוסיף וקרא לפיתוח אפליקציות דומות, בפיקוח ממשלתי, כי מלבד עצם העובדה כי בעת השימוש ביישום, זה מפרנס יהודי, היא גם פוגעת בביטחון מצרים "מה שמהווה סיכון גדול עוד יותר הוא שהן אוספות מידע על התנועות שלכם, השם שלכם ושל בני משפחותיכם, ושומרות אותו ברשומות שלהן. זה עלול להקל על רשתות ריגול ציוניות לפעול במצרים – במקום לתת לציונים את הפרטים שלנו ושל תנועותינו ולתת להם את הכסף שלנו".

נזכיר כי מי שעומד מאחורי 'אובר', הוא אמנם יהודי, אך איננו ישראלי.

השארת תגובה