ביידן חשף: "רעייתי ונכדיי סעדו באזור הפיגוע"

הפגישה בין ראה"מ נתניהו וסגן נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן הסתיימה ועמה נחשפו פרטים חדשים • למה הביא ביידן את בני משפחתו לישראל? • נתניהו: "תנועת הפתח היללה את רוצחו של האזרח האמריקני כ'שאהיד' וגיבור פלסטיני"

ראש הממשלה נתניהו וג'ו ביידן | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
ראש הממשלה נתניהו וג'ו ביידן | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

סגן נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, נפגש היום עם ראש הממשלה נתניהו ופתח את הפגישה בגינוי חריף לפיגועים אמש, "הרשו לי לומר באופן נחרץ – ארה"ב של אמריקה מגנה את הפיגועים הללו ומגנה את ההימנעות מגינוי של הפיגועים הללו. זה לא יכול להפוך לדפוס פעולה מקובל. זה לא יכול להיחשב ע"י מנהיגים מתורבתים כדרך התנהגות מקובלת אפילו אם זה מיטיב עם צד זה או אחר. זה פשוט בלתי נסבל במאה ה-21. הם פוגעים באזרחים חפים מפשע – אימהות, נשים בהריון, צעירים, קשישים, אזרחים אמריקנים. אין כל הצדקה לאלימות הרצחנית הזאת, וארה"ב ניצבת איתן מאחורי זכותה של ישראל להגן על עצמה, כפי שגם אנחנו מגנים על עצמנו ברגע זה".

ביידן המשיך והדגיש את מחויבותה של ארה"ב לביטחון ישראל ואמר כי "זאת הסיבה שעשינו יותר מכל ממשל אחר בהיסטוריה למען חיזוק ביטחונה של ישראל. הגברנו את שיתוף הפעולה הביטחוני בתחום הצבאי והמודיעיני לרמות חסרות תקדים, ואנו מעניקים סיוע ביטחוני בהיקף היסטורי. אנו מבטיחים שלישראל יהיו כלי הנשק המתקדמים ביותר, לרבות אחת ממערכות הגנת טילים האפקטיבית ביותר בעולם. באותה שעה, אנו פועלים להגדיל את יכולת הגנת הטילים שלנו לאור האיום הנשקף מכיוונה של צפון קוריאה".

במהלך הפגישה גילה ביידן למה הביא את בני משפחתו איתו לישראל, "הבאתי איתי את שני ילדיו בני ה-10 ו-12 של בני המנוח בו שנפטר לפני 8 חודשים, ואני מודה לך על דאגתך האישית הגדולה, אני יודע שהכרת אותו. סבתם היא יהודייה, גדלה במשפחה יהודית. הבאתי אותם כיוון שאני רוצה שהם יראו, הם לא צעירים מדי כדי להבין את כל מה שאתה מדבר עליו, שיבינו שזוהי מחויבות שהיא עמוקה יותר מביטחון".

ביידן, שכידוע, בזמן הפיגוע שהה במרכז פרס הסמוך, חשף במהלך הפגישה כי לא רק הוא שהה בסביבה, אלא גם בני משפחתו, "פתחנו את השיחה בינינו על פיגועי הטרור הנתעבים אתמול ביפו, בירושלים ובפתח תקווה. רעייתי, שני נכדיי ונכדתי אכלו ארוחת ערב על חוף הים, לא מאוד רחוק מהמקום שבו זה קרה. אינני יודע אם זה היה במרחק 100 מטר או 1,000 מטר, אבל זה ממחיש את העובדה שזה יכול לקרות בכל מקום ובכל זמן, וביבי ואני שוחחנו לא רק על מותו של טיילור פורס, ששירת באפגניסטן ובעיראק, בוגר פנימיית ווסט פוינט, צעיר בעל עתיד מזהיר, אלא שוחחנו גם על הפצועים האחרים והסטודנטים שהיו איתו, והאינסטינקט שלנו היה זהה – שנינו אמרנו: בוא נלך לבית החולים עכשיו, בוא נלך לראות אותם, בוא נלך לראות את המשפחות ולהיפגש איתן".

ביידן הוסיף והדגיש כי ארה"ב לא תשלים עם איראן גרעינית. זאת, בעקבות הדיווחים שאיראן עשתה ביומיים האחרונים ניסויים בשיגור טילים בליסטיים.

עם סיום דבריו של ביידן, אמר ראה"מ נתניהו כי הוא "מעריך את הגינוי החד משמעי שהשמעת נגד הטרור. דבר אינו מצדיק את הפיגועים נגד ישראל. למרבה הצער, אבו מאזן לא רק שמסרב לגנות את פיגועי הטרור הללו, אלא שתנועת הפתח שבהנהגתו היללה את רוצחו של האזרח האמריקני כ״שאהיד״ וגיבור פלסטיני. על הקהילה הבינלאומית לגנות את ההימנעות מגינוי הטרור".

השארת תגובה