דיווח בארה"ב: "אובמה מתכוון לחדש את תהליך השלום"

האם לקראת סיום כהונתו בבית הלבן ינסה אובמה להתניע שוב תהליך מדיני? מפרסום הלילה ב'וול סטריט ז'ורנל' עולה כי הבית הלבן רוקם תכנית לחידוש תהליך השלום בין הישראלים לפלסטינים לפני סיום כהונתו של נשיא ארה"ב אובמה

ברק אובמה ובנימין נתניהו צילום חיים צח לעמ (4)
ברק אובמה ובנימין נתניהו צילום חיים צח לעמ (4)

האם לקראת סיום כהונתו בבית הלבן ינסה אובמה להתניע שוב תהליך מדיני? מפרסום הלילה ב'וול סטריט ז'ורנל' עולה כי הבית הלבן רוקם תכנית לחידוש תהליך השלום בין הישראלים לפלסטינים לפני סיום כהונתו של נשיא ארצות הברית ברק אובמה, שתיגמר בעוד עשרה חודשים.

על פי ה"וול סטריט ג'ורנל", שציטט גורם אמריקני בכיר. לפי הדיווח, הניסיון עשוי לכלול את התערבות מועצת הביטחון של האו"ם, שתתווה את הצעדים לקראת ההסכם. עוד דווח כי בשיחות פנימיות נאמר כי המטרה היא הצגת תכנית להסכם עתידי בין שני הצדדים, כדי לקדם יוזמה חשובה במדיניות החוץ של אובמה שלא הביאה להתקדמות במהלך שתי הכהונות של אובמה.

הצעד החריף ביותר שעשויה לנקוט ארצות הברית הוא פנייה למועצת הביטחון, שתקרא לשני הצדדים להתפשר בסוגיות הליבה – מהלך שישראל מתנגדת אליו ווושינגטון שללה בעבר. אפשרות נוספת היא כי אובמה יישא נאום בנושא ויצא בהצהרה משותפת עם הקוורטט לענייני המזרח התיכון, שבו חברים ארצות הברית, רוסיה, האו"ם והאיחוד האירופי.

גורם בכיר בלשכת הנשיא אמר כי לא התקבלה החלטה סופית בנושא, וכי אובמה שוקל את מגוון האפשרויות. כמו כן, טרם נקבע מועד לנקיטת פעולה מצד הבית הלבן, אך לפי הגורמים הדבר צפוי להיעשות בהמשך השנה הנוכחית.

השארת תגובה