ילדים באלעד ממחזרים כ-10,000 בקבוקים בשנה

"בוקר של מיחזור": תאגיד המיחזור אל"ה יוצא בפעילויות שטח מהנה לעידוד המיחזור במוסדות החינוך • בעיר אלעד מיחזרו התושבים בשנת 2015 כ- 17.9 טון של בקבוקי משקה משפחתיים • כ- 3.8 מיליון בקבוקי משקה נאספו בשנת הלימודים האחרונה על ידי מוסדות החינוך בישראל, תמורתם קיבלו דמי פיקדון בסך של כ- 1.14 מיליון שקלים • מתופף בתופים עשויים בקבוקי פלסטיק ממוחזרים קיבל את פני התלמידים בקצב עליז ומשמח

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בעשור האחרון עורך תאגיד המיחזור אל"ה פעילויות לעידוד מחזור מיכלי משקה במוסדות החינוך בכל רחבי הארץ מתוך אמונה כי "ילד ממחזר הינו שגריר לבית ממחזר". במסגרת פעילות הדגל "מיחזור זה כל הסיפור!" יוצא תאגיד המיחזור אל"ה בפעילות שטח ב-16 רשויות שונות, מקרית שמונה ועד דימונה, תחת הכותרת "בוקר של מיחזור".

במסגרת הפעילות מביאים התלמידים בקבוקי שתייה החייבים בפיקדון, בית הספר מקבל את דמי הפיקדון המהווים כתקציב נוסף לפעילות שבוחרים ובנוסף צוברים נקודות הניתנות למימוש כמתנות לטובת התלמידים. מתנות כגון: סדנאות, ציוד לטיפוח החצר, ציוד ספורט ופנאי ועוד.

השבוע קיים תאגיד המיחזור אל"ה פעילויות חווייתית בסדרת "בוקר של מיחזור" בשלושה בתי ספר בעיר אלעד: בי"ס נועם בנים, בי"ס נועם בנות ובי"ס בית יעקב אור אסתר. מתופף צבעוני בתלבושת ממוחזרת ובתופים עשויים בקבוקי פלסטיק ממוחזרים קיבל את פני התלמידים בקצב עליז ומשמח, התלמידים רקדו ומיחזרו בקבוקים, במטרה שימשיכו למחזר.

פרויקט המיחזור שמוביל תאגיד המחזור בשיתוף אגף איכות הסביבה ואגף החינוך בעיר במוסדות החינוך, תורם ומסייע להגברת המודעות ולהרגלי המיחזור המשפחתיים, ילדים המקפידים למחזר במסגרת בית הספר משפיעים גם על שאר בני המשפחה וממחזרים גם את הבקבוקים המשפחתיים באמצעות המחזוריות שבקרבת ביתם.

בשנת 2015 בעיר אלעד, המיחזור הוולנטרי של בקבוקי הפלסטיק המשפחתיים, הגיע לכ- 17.9 טון באמצעות המיחזוריות הפזורות ברחבי העיר. במוסדות החינוך בעיר מיחזרו התלמידים כ- 10,400 מיכלי משקה קטנים החייבים בפיקדון (30 אג' לבקבוק) בגינם קיבלו סכום מצטבר של כ-3,120 ₪ דמי פיקדון.

נחמה רונן , יו"ר תאגיד המיחזור אל"ה: "זהו דור שבו הילדים גדלים על ערכים גלובליים עם מודעות צרכנית בריאותית וסביבתית גבוהה ביותר. הם יודעים מה חשוב ובמה הם מוכנים להשקיע ולוקחים את האחריות על המיחזור בבית ואיתם כל המשפחה”.

לאה דוידוב, אחראית איכות הסביבה בעיריית אלעד: "החינוך הינו מרכיב חשוב בכל הנוגע לשמירה על הסביבה בכלל ובנושא המיחזור בפרט. הטמעת נושא השמירה על הסביבה הוצבה על ידי ראש העיר הרב ישראל פרוש בראש סדר העדיפויות והתוצאות הברוכות אכן ניכרות בשטח. עיריית אלעד עושה כל שביכולתה להגביר את המודעות בנושאי מחזור בקרב תושביה ומוסדותיה. אני גאה להציג כי אלעד זכתה במקום ראשון במחזור בקבוקים בריכוזים החרדיים מה שמראה על הטמעת הנושא והיד עוד נטויה.

הפקת האירוע ע"י חברת "הדוב הירוק – הסברה סביבתית חווייתית" הפועלת להנגשת הידע הסביבתי לתושבים לטובת הנעתם לפעולה ירוקה.

 

 

השארת תגובה