אנגליה מצטרפת: ישראל מפרה את החוק הבינלאומי

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין נועד הערב בבריטניה עם שר החוץ פיליפ האמונד • הפגישה נערכה במשרד החוץ הבריטי ונכחו בה חברי הכנסת קיש, בר וסוויד • בפגישה שוחחו על סוגיית הגרעין האיראני, ההתנחלויות, והחרמות נגד ישראל

יולי אדלשטין עם שר החוץ הבריטי
יולי אדלשטין עם שר החוץ הבריטי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין נפגש במהלך הערב עם שר החוץ הבריטי, פיליפ האמונד. הפגישה נערכה במשרד החוץ הבריטי ונטלו בה חלק חברי הכנסת יואב קיש, חיליק בר ורויטל סוויד ובמהלכה של הפגישה פגישה שוחחו השניים בין היתר על הנושא הפלסטיני, המצב בעזה, וסוגיית איראן.

יו"ר הכנסת הודה למארחו על ידידותה של בריטניה, אותה כינה אחת "מידידותיה הטובות של ישראל באירופה ובעולם", אדלשטיין אף התייחס לחרמות נגד ישראל אליהם מתנגדים בבריטניה: "החרם משיג תוצאה הפוכה, כל מי שמבקש להחרים סחורות שמיוצרות ביו״ש, פוגע למעשה בפועלים הפלסטינים שמרויחים שם את לחמם".

גם סוגיית ההתנחלויות עמדה על הפרק. שר החוץ הבריטי טען כי ישראל מפרה את החוק הבין-לאומי בעניין ואדלשטיין השיב כי "לפני 11 שנים עזבנו את עזה ופינינו אלפים מבתיהם ומה שקיבלנו זה לא שלום אלא טרור" המצב החמיר בעקבות נסיגתנו מעזה טען אדלשטיין.

יו"ר הכנסת אף ציין ש"לצערו הרב רוב הכספים שמגיעים לעזה מושקעים בטילים ומנהרות ולא ברווחת האוכלוסייה".

בהתייחסות לנושא האיראני אדלשטיין אמר כי אין לו אמון במדינה שמנהיגיה מבקשים כבר שנים להשמיד את ישראל. "הכחשת השואה ותערוכות של קריקטורות שמגחיכות את השואה שאותן מארגנת ההנהגה באיראן לא זכו לגינוי פומבי של אף אחד, על אף פניותיי בנושא. הכסף הגדול שמגיע לאיראן היום מדאיג, כיוון שחלקו עלול להגיע לחיזבאללה וחמאס שישתמשו בו נגד ישראל" אמר.

בימים אלו שוהה אדלשטיין בבריטניה וצפוי להתקבל כאורחו של יו"ר בית הנבחרים ג'ון בארקו. במהלך הביקור מתוכננות לאדלשטיין פגישות גם עם ר"מ בריטניה, דויד קמרון, יו"ר הפרלמנט ג'ון ברקו ויו"ר בית הלורדים פרנסס ד'סוזה וחברי ועדת החוץ וועדת הביטחון.

ח״כ חיליק בר סגן יושב ראש הכנסת ויו״ר אגודת הידידות ישראל – בריטניה:

״חשיבות הביקור בבריטניה היא גדולה בעיקר בימים אלו, בהם בריטניה נמצאת בעיצומו של ״שבוע האפרטהייד״, לצד פעילותה של תנועת הBDS ודבריו האחרונים של ראש הממשלה קמרון. הגענו לכאן עם יו״ר הכנסת לסדרה של פגישות עם צמרת הממשל הבריטי במטרה לחזק את הקשרים בין המדינות, להסביר את אתגריה של ישראל וכן את המציאות היומיומית המורכבת עימה ישראל מתמודדת בעידן של טרור יומיומי ורדיקליזציה איסלאמית במזה״ת.״

השארת תגובה