"קולה של ישראל לא רק נשמע, הוא מחלחל"

ועידת מדינות הים התיכון של האיחוד האירופי התכנסה בבריסל • על הפרק: גל הטרור, הסכם הגרעין והחרם על ישראל • ח"כ אוחנה: חשיפת מעשיהם של ראשי הרשות לא הותירה את הנוכחים אדישים, נציג הרש"פ לא קיבל את הבמה

חברי הכנסת אמיר אוחנה ואראל מרגלית (צילום: נציגות ישראל לאיחוד האירופי)
חברי הכנסת אמיר אוחנה ואראל מרגלית (צילום: נציגות ישראל לאיחוד האירופי)

בימים אלו שוהה משלחת של חברי כנסת בוועידת ה PA-UFM של האיחוד האירופי למען מדינות הים התיכון שהוקמה בשנת 2004. הוועידה מהווה למעשה אתגר משמעותי לישראל, לאחר שבשנים האחרונות, אסיפה זו אופיינה בניגוח רב נגד ישראל ובהחלטות חד צדדיות בעניינה. בארגון חברות גם מדינות ערביות ותורכיה, ועל כן פוטנציאל הנזק ההסברתי גבוה במיוחד. ובין הנושאים שעלו על סדר יומה של הוועידה מלבד הסכסוך הישראלי-פלסטיני ניתן למנות את סוגיית גל הטרור, הסכם הגרעין והחרם על ישראל

ח"כ אמיר אוחנה (ליכוד) שנבחר לייצג את מדינת ישראל בוועידה ושהה בה במהלך היומיים האחרונים אמר: "בתום יומיים גדושים בפגישות ובדיונים, בשלל נושאים – אני שמח להגיד שקולנו לא רק נשמע – הוא גם מחלחל. להתרשמותי, חשיפת מעשיהם ודבריהם המסיתים של ראשי הרשות הפלסטינית כפי שעשיתי, לא הותירה את הנוכחים אדישים, חרף העובדה שמדובר בזירה לא קלה לישראל, ונציג הרש"פ הפעם – לא קיבל את הבמה על מגש של כסף".

אוחנה ציין בנאומו בפני משתתפי הוועידה בבריסל כי: "איזה אדם שפוי רוצה להחריב את חייו, את חיי ילדיו ואת עתידו בשביל מלחמה? המלחמה היא ערך? לא. שלום הוא ערך. בוודאי שאנו רוצים שלום אבל בשביל להביא אותו, נדרשים שני תנאים: ראשית, צד שני שמעוניין בשלום ושנית, על אותו צד שני להחזיק ביציבות פוליטית כדי לקיים את התנאים של אותו שלום. אני מצטער להגיד לכם שנכון להיום, שני התנאים הללו לא מתקיימים בצד השני".

ח"כ אוחנה הוסיף ותקף את הרש"פ "השלום יבוא כאשר הזרם המרכזי בצד השני יבין כי אנו כאן – בארץ ישראל – כדי להישאר. השלום לא יוכל לבוא כל עוד התקווה כי נחלוף מכאן תמשיך לפעפע ולהזין את הטרור, לצד אותה קריאה נושנה כי "מהנהר ועד הים פלסטין תהיה חופשית". אינני בטוח שזה יקרה בעתיד הנראה לעין, אך אין ברירה אחרת. אף אחד מאיתנו איננו מתכוון להעלם. נצטרך ללמוד לחיות, עם דגש על המילה 'לחיות' – כאן יחד".

יצויין כי במשלחת מטעם הכנסת משתתף גם חבר הכנסת אראל מרגלית מהמחנה הציוני.

השארת תגובה