"בשביל הטייקונים" • מס הכנסה מסבירים ל'אזרח הקטן'

מספר 'הסדרים' שאושרו לאחרונה ברשות המסים וכללו 'וויתורים' למס הכנסה בהיקפים של מילארדים הביאו את תחקירן התכנית 'הכל כלול' בערוץ 10 להקליט את השיחה הבאה • "יש פה 10 משפחות של עשירים במדינה? אתה עובד בשבילם!"

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

למה לטייקונים עושים 'תספורת' ולכם מוסיפים קנסות וריביות על איחור של יום בתשלום? האזינו לדברי נציג מס הכנסה המסביר ל'אזרח הקטן' את כל תורת המספרים.

הנציג: "יש כמה משפחות במדינה הזאת שפשוט מנהלות אותה, כי הם עשירים מאוד מאוד ויש תחתם הרבה מאוד שכירים. הם מפעילים את שוק העבודה במשק הישראלי. בגלל שהם כל כך עשירים אז יש להם את האפשרות להגיע לכופר כזה או לקיצוצים בתשלומי המסים. אם לכם יש חוב לגבי רשות המסים, ואתם לא מרוויחים יותר מדי ואתם לא מנהלים, אני מניח, אלפי עובדים – אז אין להם (למדינה) עניין לעשות לכם קיצוצים יותר מדי. אתה חייב מה שאתה חייב. אתם ואני בסך הכל בורג מאוד מאוד קטן במערכת. כשלמשפחת עופר יש חוב של מיליארד שקל וכשהם אומרים למדינה 'אם תיקחו מאתנו יותר אתם תפסידו 10 מיליארד שקל בגלל שאנחנו נעזוב את ישראל', אז להם יש כח, הם מרוויחים.

"ברגע שיש להם כזה קנס, אומרים להם – אתם הולכים לשלם מיליארד שקל, אז הם אומרים 'אה, באמת מיליארד? אנחנו ניקח את כל המטלטלין שלנו ונעבור לחו"ל, אנחנו נעשה לכם פה גל פיטורים עצום. אתם אולי תרוויחו מאתנו מיליארד שקל, אבל אתם תפסידו למשק הישראלי תנופה וצמיחה של 10 מיליארד. תחליטו מה אתם רוצים..'. כמה שיש יותר כסף, בעל המאה הוא בעל הדעה. כמה שיש לך יותר כסף אתה מחזיק את המדינה", אמר נציג רשות המסים.

תחקירן: אתה יודע, זה כאילו 'עשיר וטוב לו, עני ורע לו', זה צורם לאוזן..

נציג: "יקירי, יש פה אולי כמה? 10 משפחות של עשירים במדינה הזאת? הם מחזיקים לך את כל המדינה. אתה עובד בשבילם, אל תתבלבל. כמה שתעבוד, כמה שתרוויח כעצמאי זה לא משנה, אתה עובד בשבילם, הם מנהלים את המשק הזה ואתה עובד בשביל העסקים שלהם. אתה תהיה חייב חוב של שני מיליון שקל למדינה, אתה תשלם שני מיליון למדינה כי מי אתה? אתה בורג.. הם חייבים מיליארד, הם יגידו 'תקצצו לי עד מאה אלף, אם לא אנחנו הולכים מפה', אתם תפסידו עשרה מיליארד שקל".

תחקירן: החוק לא שווה לכולם, אין לי אפילו מה להתאמץ.

נציג: "בוודאי שלא, אתה לא בעמדה שלהם. ולהגיד רק מאה אלף? רק מיליון. זה שונה, אתה צריך להבין את הרציונל, זה הרציונל. אתה עובד בשבילם, הם מחזיקים את המדינה הזאת. העשירון העליון הזה, הכל מושחת, יש להם כח ושיעור על החוק".

מרשות המסים נמסר בתגובה ל"הכול כלול": "רשות המסים פועלת על פי חוק, באופן שיוויוני וללא משוא פנים. היה והשיחה אכן נערכה הרי שהעובד שהוקלט חרג מסמכותו והביע את דעתו האישית על נושאים שאינן בתחום טיפולו או אחריותו והדברים אינם משקפים את עמדת הרשות". נציין, כי ברשות המסים דרשו לקבל את השיחה המוקלטת לפני פרסומה בתוכנית, אבל ב"הכול כלול" הציגו בפני הרשות רק את תמלול השיחה".

תגובה אחת
  1. זה לא חדש לאף אחד. לפחות אותו נציג מדבר בכנות.

השארת תגובה