ימשיכו לפחד • ההסתה נגד חיילים חרדיים תמשך

ועדת השרים לענייני חקיקה דחתה את הצעת החוק של חברת הכנסת שרן השכל (הליכוד) המבקשת לקבוע צעדים אקטיביים למסיתים נגד גיוס חיילים חרדים • ח"כ השכל: "החיילים הללו שומרים על בטחונינו אמשיך להלחם שהחוק יעבור"

קמפיין החרדקים
קמפיין החרדקים
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

ועדת השרים לענייני חקיקה שהתכנסה הבוקר לדון כמידי שבוע בהצעות החוק המונחות על שולחנה דחתה את הצעת החוק של חברת הכנסת שרן השכל (הליכוד) המבקשת לקבוע צעדים אקטיביים נגד המסיתים ברחוב החרדי נגד החיילים החרדיים ובהם הקמת ועדה בין-משרדית לטיפול בהסתה כלפי חיילים חרדים.

במהלך השנתיים האחרונות מתנהל מסע הסתה מכוער ואלים, כנגד חיילים וקצינים חרדים. מסע שהוביל לפגיעה פיזית, והתנכלויות חוזרות ונשנות בחיילים ובאישי ציבור המזוהים עם גיוס חרדים לצה"ל ובעקבות הישנות המקרים הללו ביקשו במטה החרדי בליכוד לקדם הצעת חוק בנושא שתוביל להחמרת הענישה נגד המסיתים. חברת הכנסת שרן השכל הרימה את הכפפה ויזמה הצעת חוק בנושא אך זו כאמור לא תגיע בזמן הקרוב לשולחנה של הכנסת לאחר שוועדת השרים דחתה בשלושה חודשים את הדיון בהצעת החוק.

בעקבות דחיית הדיון מבטיחה חברת הכנסת בשיחה ל'כל הזמן' להמשיך את המאבק בנושא: "אני מבינה את המצוקה ואת הבעייה של החיילים החרדיים" אמרה "החיילים הללו שומרים על בטחונינו והמינימום שאנחנו חייבים להם זה להגן עליהם ולשמור עליהם" חברת הכנסת השכל סיפרה כי ללשכתה הגיעו פניות רבות בנושא מחיילים חרדיים וממשפחותיהם ולמרות החלטת הוועדה לדחות את הדיון הסיפור לא נגמר. "אמשיך להלחם על זה עד שהחוק יעבור" אמרה.

גם במטה החרדי בליכוד לא אהבו את הדחייה בהצעת החוק ובשיחה עם 'כל-הזמן' אף כינו אותה ככניעה לסקטוריאליות. "צר לנו שהעסקונה הסקטוריאלית בחרה שוב בעסקנות ואינטרסים צרים על פני הגנה על ציבור חרדי גדול" אומר יעקב וידר יו"ר המטה החרדי בליכוד "העסקנים החרדים שוב מעדיפים להגן על קומץ אלים ומסוכן, במקום לקום ולהוקיע אותו מתוכנו. בשביל ספק פיקוח נפש ההלכה קובעת שמותר לחלל שבת. אבל מסתבר שישנם עסקנים שהדם של החיילים החרדים נחשב לפחות אדום אצלם" אומר בכאב.