"הוואקף ישלם" • איתמר בן גביר תבע – וניצח

איתמר בן גביר חש מוטרד כשעובדי הוואקף עקבו אחריו ואחר חבריו לקבוצת המסיירים בהר הבית • בן גביר גם כעס שעוכב לחקירה וכי משטרת ישראל ביקהש להרחיקו מהר הבית • הוא תבע את הוואקף וגם זכה ב 56,800 ש"ח

הר הבית. צילום: שלמה מור
הר הבית. צילום: שלמה מור
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

בית המשפט פסק כי הוואקף ישלם לעו"ד איתמר בן גביר סך של 56,800 שקלים כי 'הטרידו' את עו"ד איתמר בן גביר.

איתמר בן גביר תבע את הוואקף בטענה כי בחג סוכות האחרון, כשעלה בן גביר יחד עם אחרים אל הר הבית "אנשי הווקף נצמדו למבקרים בניגוד לרצונם ועקבו אחריהם מרגע הכניסה, תוך הטרדת המבקרים היהודים, זאת ללא סמכות חוקית ותוך הפרה בוטה של החוק".

בן גביר טוען כי כבר בשלב ההגעה אל שערי הר הבית, זכה ליחס מזלזל ואף שמע במכשיר הקשר של אחד השוטרים: "מי זה הבן גביר הזה אל תדברו איתו, שילך למח"ש, אל תעשו לו חשבון".

על שארע בהמשך, פירט בן גביר בכתב התביעה: "שוטרי משטרת ישראל המוצבים בהר הבית הם המוסמכים לשמור על השקט והסדר במקום ולא אף ארגון. הר הבית נמצא תחת ריבונות ישראלית וחוקי מדינת ישראל חלים בו". בן גביר ביקש מהשוטרים שהיו במקום להורות לעובדי הווקף להתרחק מהקבוצה, בתגובה החלו נשמעות קריאות"אללה הוא אכבר" כשבו גביר קורא לעומתם "עם ישראל חי".

בתגובה לקריאותיו, ביקשו אניש הוואקף מהשוטרים ואלו נענו לבקשתם והרחיקו את בן גביר ואחד מהקצינים אף הורה על עיכובו של בן גביר לחקירה. למוחרת היום, ביקשה משטרת ישראל להרחיק את בן גביר מהר הבית אולם בית המשפט סירב לכך.

בתחילה ביקשה מדינת ישראל מבית המשפט, להתעכב עם פסק הדין, אלא שהמדינה בחרה לבסוף שלא להביע דעה במקרה.

מאחר והוואקף לא הגיש כתב הגנה, פסק שופט בית משפט השלום מרדכי בורשטיין כי הוואקף יצטרך לשלם בן גביר 50,000 שקלים בנוסף לכיסוי הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין בסך של 6,800 שקלים.

בהתקבל פסק הדין, אמר עוה"ד איתמר בן גביר: "אני מקווה שהמסר שיעלה מפסק הדין הזה הוא שארגון הווקף אינו חסין מפני תביעות ויותר מזה, שמשטרת ישראל וראש ממשלת ישראל, חייבים לאכוף את החוק בהר הבית ולהפסיק את ההשתוללות של הפורעים נגד יהודים. אם אנשי הווקף ימשיכו לצפצף על בית המשפט ועל מדינת ישראל ולא ישלמו את הסכום שהם חייבים לשלמו, אני מתכוון להגיע יחד עם מעקלים של ההוצאה לפועל למשרדי הווקף ולהוציא לפועל את פסק הדין".

השארת תגובה