"בונים לערבים במזרח העיר" • ניר ברקת יוצא למתקפה

אחרי שראש ממשלת בריטניה 'הזדעזע' מהאפליה על רקע דתי, בא ראש העיר ותוקף בחריפות • "מצבם של תושבי מזרח העיר טוב היום בהרבה מכל המדינות הסובבות אותנו, וודאי מאשר בזמן המנדט הבריטי בארץ"

הר הבית. צילום: שלמה מור
הר הבית. צילום: שלמה מור

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת מגיב הבוקר בחריפות על דברי ראש ממשלת בריטניה, דייויד קמרון שאמר כי הוא "מודאג ממצבם של הערבים, תושבי מזרח ירושלים. קיימת אפליה חמורה עם תושבי העיר".

לדברי ברקת, "בריטניה היא חברה טובה וחשובה של ישראל וירושלים, אך קמרון טועה בשל חוסר הכרות של העובדות והמציאות בשטח. מאיזה בניה הוא מזועזע במזרח העיר – של בתי הספר הכי חדשים ומתקדמים שאנחנו בונים שם? מהכבישים החדשים שאנחנו סוללים שם? מטיפות החלב והמרכזים הקהילתיים שהקמנו? איפה בדיוק משקיעים כך, ברשות הפלשתינית? בסוריה? בעיראק? מצבם של תושבי מזרח העיר טוב היום בהרבה מכל המדינות הסובבות אותנו, וודאי מאשר בזמן המנדט הבריטי בארץ", אמר תוך כדי עקיצה על מדיניות הבריטים בתקופת המנדט.

אני ממליץ לבריטניה לאמץ את המודל של העיר המאוחדת, אותו גם רוב בקרב תושביה הערבים מעדיפים, כפי שעולה מהסקרים הבינלאומיים שבוצעו בעיר לאחרונה.

בירושלים, כמו בלונדון, לכל תושב הזכות לגור בכל מקום שיחפוץ, כשאפליה על בסיס דת, גזע ומין אסורה! האם מישהו יעלה על דעתו שעל תושב מדת מסוימת ייאסר לגור באחת משכונות לונדון?".

בהמשך הזמין ברקת את קמרון לסיור בירושלים "לראות את צמצום הפערים במזרח ירושלים ולקדם יחד איתנו חיבורים, פיתוח ושיתוף פעולה אזורי במקום להציב חומות ומחלוקות בליבה של ירושלים", דברי ברקת.

השארת תגובה