ר"מ בריטניה: "מזועזע מההתנחלויות במזרח ירושלים"

ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון מתח אמש בערב ביקורת חריפה על "ההתנחלות הבלתי חוקית במזרח ירושלים", אותה הגדיר כ"מזעזעת" • בדיון בפרלמנט הבריטי הוא הדגיש כי הוא תומך גדול של ישראל אך נרתע מהמראות שנגלו לעיניו במזרח העיר

בנימין נתניהו עם ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
בנימין נתניהו עם ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון מתח אמש בערב ביקורת חריפה על "ההתנחלות הבלתי חוקית במזרח ירושלים", אותה הגדיר כ"מזעזעת". בדיון בפרלמנט הבריטי הוא הדגיש כי הוא תומך גדול של ישראל אך נרתע מהמראות שנגלו לעיניו במזרח העיר.

בדבריו בפני בית הנבחרים הבריטי תיאר קמרון את ביקורו הראשון בבירת ישראל, והסביר כי נוכח למראות קשים שהתרחשו בשכונותיה המזרחיות. "בפעם הראשונה שבה ביקרתי בירושלים וסיירתי בעיר הנפלאה הזו נדהמתי מהמראות שנגלו לעיני בחלקים הכבושים של מזרח העיר", סיפר קמרון בפרלמנט.

מוקדם יותר אתמול התייחס גם נשיא ארצות הברית ברק אובמה לסכסוך הישראלי פלסטיני. אובמה שב והדגיש את הצורך "להחדיר תקווה בשני הצדדים, הישראלי והפלסטיני".

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי התייחס אף הוא לקיפאון המדיני במהלך נאומו בשימוע שנערך בארצות הברית על תקציב מחלקת המדינה.

"שני הצדדים צריכים לבצע צעדים המעידים על מוכנות ונכונות להתקדם ולהפחית את האלימות", אמר. קרי אף הוסיף כי "הבנייה בהתנחלויות לא תורמת לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני".

השארת תגובה