ביהמ"ש: ר"ע בת-ים לשעבר ירצה עבודות שירות

שלומי לחיאני, ר"ע בת ים שחרר אנחת רווחה הבוקר, כאשר בית המשפט אימץ את הסדר הטיעון שחתם עם הפרקליטות ולא שלח אותו אל הכלא ■ לחיאני ייאלץ לגנוז תכניות פוליטיות וכוונות להתמנות לתפקידים ציבוריים כתוצאה מהקלון שהשופט הטיל עליו

שלומי לחיאני ר''ע בת ים לשעבר
שלומי לחיאני ר''ע בת ים לשעבר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בית משפט השלום בת"א פסק הבוקר, כי ראש עיריית בת-ים לשעבר שלמה לחיאני שהואשם בעברות שוחד והפרת אמונים, לא יכנס לכלא אך יוטל עליו ששה חודשי עבודות שרות. בנוסף פסק בית המשפט, כי יש קלון באישום ולכן לא יוכל לשמש בתפקיד ציבורי.

פסק הדין במשפטו של לחיאני ניתן, לאחר שהוגש נגדו כתב אישום לפני מספר חודשים, שבו הואשם לחיאני בארבעה סעיפים אישום, בהם לקיחת שוחד והפרת אמונים. בעקבות כך, חתם לחיאני על הסדר טיעון עם הפרקליטות.
בית המשפט אימץ את ההסדר שקבע, כי לא יוטל על ראש העיר לשעבר מאסר בפועל, אלא רק ששה חודשי עבודות שרות. עם זאת הקלון שהתווסף על פי החלטת ביהמ"ש, ישבית את האפשרות לשמש בתפקיד ציבורי במהלך שבע השנים הבאות, וימנע ממנו להתמודד לכל משבצת פוליטית.

בגזר הדין שנתן השופט נכתב כי "כאשר ראש עיר מכהן כושל באופן כה משמעותי, הפגיעה היא קשה". השופט הוסיף: "לנותני ההלוואות היו אינטרסים בעירייה. דרישת ההלוואות וקבלת הכספים, הם בעלי אופי של שחיתות ציבורית שבמרכזן קידום עניינים אישיים". השופט השתלח בלחיאני וטען כי הוא "ניצל ניצול חמור ובוטה של כוח המשרה. הקלון הוא פועל יוצא של פגיעה בערכים".
האישום הרביעי בו הואשם לחיאני, ולפיו פעל בניגוד עניינים, כבעל מניות בחברה המפיצה מקומון בבת ים, הורד המכתב האישום, בעקבות הסדר הטיעון.

השארת תגובה