בגלל השבת • הנערה החרדית לא תשתתף באולימפיאדה

נערה חרדית בת 14 הודיעה כי היא מוותרת על הסיכוי להתחרות באולימפיאדה • הודעתה מגיעה לאחר שתחרות העלייה לאולימפיאדה נערכה בשבת • לפני שלוש שנים ויתרה על אפשרות דומה • "אני שלימה עם זה"

טניס
טניס

אסתי אקרמן, נערה חרדית בת 14 חסידת חב"ד מלונג איילנד בניו יורק, הודיעה כי היא מוותרת על הסיכוי להתחרות באולימפיאדת ריו 2016. הודעתה מגיעה לאחר שתחרות העלייה לאולימפיאדה נערכה בשבת.

אקרמן, הממוקמת במקום ה-14 באליפות טניס שולחן בארצות הברית, השתתפה בתחרות העליה לאולימפיאדה שנערכה בימים חמישי, שישי ושבת לפני שבועיים. אך לאחר שהפסידה למתחרות בשתי התחרויות הראשונות שנערכו ביום חמישי וביום שישי, הודיעה לשופטים האולימפיים כי היא מוותרת על הסיכוי לעלות לתחרות האולימפית בעקבות העובדה כי המשחק היחיד שיכול היה להעלות אותה לאולימפיאדה נערך בשבת.

אקרמן הצעירה סיפרה בראיון למגזין "Jewish Week" כי היא אמנם אוהבת את המשחקים וחושבת שיכלה להצליח במשחקים האולימפיים שגם היו מזניקים את הקריירה שלה כשחקנית טניס שולחן, אך לאחר שהוברר כי הסיכוי היחיד לעלות לאולימפיאדה הוא משחק בשבת, היא שלמה לגמרי עם ההחלטה שלא לשחק.

יצויין כי אף בעבר ויתרה אקרמן על משחק חשוב שיכל להביא אותה להעפיל לעלות לאליפות ארצות הברית לטניס שולחן לאחר שאחד המשחקים המכריעים נקבעו לליל שבת, ובקשתה לדחות או להקדים את המשחקים בהם הייתה אמורה להשתתף לא התקבלה.

השארת תגובה