גל טרור ● אחרי ירושלים: 'מיגוניות' הוצבו בהר חברון

הפתרון היצירתי שהושק בירושלים במטרה למגן תחנות אוטובוסים, ללא בטונדות החוסמות את המדרכות, מגיע כעת גם לשטחי איו"ש ● ראש המועצה התייחס למיגוניות החדשות: "הבנו שלא מדובר בגל טרור קצר"

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך


בסרטון: מיגון תחנת אוטובוס בירושלים | צילום: פישל רוזנפלד

גל הטרור הפוקד את מדינת ישראל בחודשים האחרונים הגיע לאחר שנים של שקט יחסי. ביהודה ושומרון התמודדו עם ימים עד שבועות מתוחים אך לגל טרור מתמשך, דרושה היערכות נוספת.

בצה"ל מבינים כי המערכה הנוכחית תלווה אותנו בתקופה הקרובה ולכן יש צורך בחיזוק מערך ההגנה בישובי יו"ש, שבוע שעבר פורסם על כוונת מערכת הביטחון להוסיף גדר מתריעה ביישובים ללא גדר.

במועצה האזורית הר חברון עובדים כבר תקופה לחזק את ההגנה ביישובים, בחודשים האחרונים נעשתה בדיקה מקיפה יחד עם הצבא לבחון את מרכיבי הביטחון הקיימים ולסמן את הצרכים.

השבוע הגיעו למועצה, אחד עשר רכבי ביטחון אשר משמשים לסייר סביב היישובים 24/7 ונותנים מענה ראשוני לכל קריאה. במחלקת הביטחון הסבירו כי – "היתה דחיפות להחליפם ולמנוע את המצב הקיים בו רכבים מושבתים בשל בלאי מתמשך". בהמשך השבוע לאחר שימוגנו כבר יחליפו את הישנים במשימות הביטחון.

מרכיבי ביטחון נוספים שכבר נכנסו וחלקם יכנס בקרוב הם- 'מערכות שב"מ', החלפת אמבולנסים ישנים, טיפול בתאורות גדר ועוד.

פרויקט נוסף שיתבצע בשבוע הקרוב בהר חברון, החלפת חלק מהבטונדות שהוצבו בתחילת הסבב בתחנות האוטבוס בכדי להגן על הנוסעים מפני פיגועי דריסה, במועצה ביקשו מפיקוד העורף להחליפם לעמודים דקורטיבים ואסטתיים וכן יוסיפו תאורה בתחנות האיסוף.

ראש המועצה, מר יוחאי דמארי התייחס למיגוניות החדשות שהוצבו ואמר כי "עם ההבנה שאין מדובר באירוע בודד ואנו בתקופה של התמודדות ביטחונית בדקנו את מרכיבי הביטחון הקיימים וכיצד ניתן לתגברם, את הרשימה הפנינו למשרד הביטחון ולפיקוד העורף ופעלנו לממשה. לשמחתי רוב בקשותינו אושרו. תודתי לסגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן ולפיקוד העורף שנענו לבקשתנו וזירזו את הביצוע, צריך לזכור שאמצעי ההגנה הם צלע נוספת מתוך המערכה הכוללת נגד הטרור ובראש יש לפעול בעוצמה כנגד ההסתה".

תגובה אחת
  1. מצחיק שמי שעושה את זה זה ערבים

השארת תגובה