שליש מהנהגים והנוסעים ברכב – ללא חגורת בטיחות

עמותת אור ירוק: " הכבישים בישראל הפכו למערב פרוע, אין כמעט ניידות ואין כמעט שוטרים ולכן נהגים לא מפחדים לסכן את החיים של כולנו"

חגורת בטיחות 1
חגורת בטיחות 1
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחרונה, ערכו חברי קבוצות הנוער של אור ירוק לכבוד שניאור חשין תצפיות במטרה לאמוד את שיעור חגירת חגורות הבטיחות בארץ. המתנדבים ערכו תצפיות בכ- 140יישובים שונים ברחבי הארץ. שיעור בני האדם שנצפו שאינם חגורים עומד על 28%, בממוצע, מתוך סך התצפיות שנערכו בכלל היישובים.

חברי הקבוצה במודיעין עלית ערכו תצפיות במוקדים שונים ביישוב. תוצאות התצפיות נשלחו למפקד תחנת המשטרה המקומית, במטרה להגביר את האכיפה באותם המוקדים.

תוצאות התצפית במודיעין עלית: מספר הרכבים שתוצפתו 120, מספר הנוסעים ברכב (כולל הנהג) 357, מספר הנוסעים ברכב ללא חגורת בטיחות (כולל הנהג) 118, אחוז הנוסעים ללא חגורת בטיחות מבין כלל הנוסעים שתוצפתו 33%.

על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ"ס עולה כי בשנת 2015 נהרגו 35 בני אדם בתאונות דרכים לאחר שלא היו חגורים בחגורות בטיחות או מרוסנים ורתומים בכיסאות מתאימים.

עמותת אור ירוק: "כשיש פחות אכיפה יש יותר הרוגים מתאונות דרכים. הכבישים בישראל הפכו למערב פרוע, אין כמעט ניידות ואין כמעט שוטרים ולכן נהגים לא מפחדים לסכן את החיים של כולנו. עליה של שלוש שנים במספר ההרוגים בכבישים מחייבת את המדינה להחזיר את הכסף שנלקח מאגף התנועה כדי לחזק את האכיפה המשטרתית ולצמצם את מספר ההרוגים הגבוה".

חגורת בטיחות היא אמצעי הכרחי לנוסעים ברכב, במקרה של תאונת דרכים, עלולים יושבי הרכב שלא חגורים להיזרק אל מחוץ לרכב או על שאר היושבים בו ולסכן גם אותם.

השארת תגובה