"תפתח בחקירה" • אייכלר פונה ליועה"מ לממשלה

יום לאחר האסון בכביש 1 • צעיר חילוני פרסם תגובה מצמררת ברשת החברתית, ח"כ אייכלר תקף אותו במליאת הכנסת ופנה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לפתוח בחקירה • "אם מישהו היה כותב את זה על אוכלוסייה אחרת היה נעצר מיד"

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יום לאחר האסון הקשה שאירע בתאונת הדרכים הקשה שהתרחשה בכביש אחד בה נהרגו שישה בני אדם ונפצעו עוד כתשעה בני אדם, חילוני בשם נדב כספי בחר "לחגוג" ברשת החברתית את המראות של "דוסים מתרסקים". בעקבות דבריו המזעזעים של כספי בחר ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) לתקוף אותו במליאת הכנסת.

"אדוני היושב-ראש, כבוד השר, חברי הכנסת, עם ישראל הרכין ראש באבל כבד על התאונה המחרידה שהייתה אתמול בכביש ירושלים–בני ברק באוטובוס מספר 402. מתנדבים ורופאים בבתי-החולים עמלו קשה להציל את הפצועים, ואני מציין שכל הרופאים וכל אלה היו מכל העדות ומכל החוגים ומכל חלקי העם" פתח אייכלר

אייכלר המשיך ואמר: "אבל, אדוני היושב-ראש, לא תאמין את אשר אספר לך, שאחד בשם נדב כספי, כתב בפומבי מלים אלה, דלהלן: "אח, איזה תענוג לראות דוסים מתרסקים. אנחנו מפרנסים אותם בלי כל סיבה, שהנבלות האלה אוכלי החינם, מוצצי הדם, ימותו בתאונות", ועוד קללה נמרצת" ציין אייכלר

"ואני שואל שאלה כזאת: אם מישהו היה כותב את זה על אוכלוסייה אחרת, מייד השב"כ, המחלקה היהודית הייתה או עוצרת אותו מעצר מינהלי או חוקרת אותו, או היועץ המשפטי היה מגיש נגדו, או המשטרה חוקרת אותו על הסתה ועל כל הסעיפים שמתאימים לאנשים כאלה"

"אני בטוח שהוא לא מייצג אף אחד" הוסיף אייכלר "אבל עצם העובדה שהוא לא מתבייש – נדב כספי – לכתוב את זה בשמו בפומבי, זה מראה שיש פה מורסה מאוד מאוד מסוכנת. אתה יודע מה, כל מילה תהיה מיותרת. אני חושב שכל אזרח שישמע את הציטוט הזה יבין לאיזה שפל אנשים יכולים לרדת – לא נגד בני עמם, אלא נגד בני אדם בכלל לכתוב בצורה כזו"

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין הודה לחבר הכנסת אייכלר ואמר "אני רק מקווה שאדוני או מישהו אחר ניגש למשטרה והגיש תלונה, ואני סמוך ובטוח שהבן אדם וימצא את עצמו לפחות בחקירה. מישהו צריך לעשות את זה" אמר אדלשטיין.

בעקבות הדברים אכן פנה ח"כ אייכלר ליועץ המשפטי בבקשה להורות למשטרה לפתוח בחקירה נגד כספי שהתבטא בצורה המחרידה.

השארת תגובה