ראש הממשלה צפוי לשאת היום את נאומו באו"ם

נאומו של רה"מ יתמקד סביב דברי הבלע שהשמיע אבו מאזן במשאו ביום שישי כנגד ישראל ■ צפוי גם להיפגש עם מספר מנהיגים מרחבי העולם, בהם ר"מ הודו, לאחר כעשור שלא התקיים מפגש בין מנהיגי שתי המדינות

רה"מ בנימין נתניהו בשנה שעברה. צילום: אבי אוחיון, לע"מ
רה"מ בנימין נתניהו בשנה שעברה. צילום: אבי אוחיון, לע"מ
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו נחת אמש בניו יורק, הוא צפוי היום לשאת דברים בפני העצרת הכללית של האו"ם.

ביקורו של נתניהו צפוי להימשך חמשה ימים, במהלכם ייפגש עם נשיא ארה"ב ברק אובמה בוושינגטון ביום רביעי, וכן עם מזכ"ל האו"ם באן קי מון. פגישה נוספת, יקיים ראש הממשלה עם ראש ממשלת הודו החדש, נרנדרה מודי, ולאחריה ייפגש עם שר החוץ האמריקני ג'ון קרי.
ליבת נאומו של נתניהו צפויה להיות מכוונת, כנגד דבריו של ראש הרשות הפלסטינית אבו-מאזן, אשר אמר ביום שישי האחרון באו"ם, כי 'אי אפשר לעשות שלום עם הישראלים שבצעו רצח עם' כלשונו. נתניהו יסביר למנהיגי העולם, כי מי שאחראי על כישלון השיחות הם דווקא הפלסטינים. כמו כן, ירחיב נתניהו על סכנת ארגוני הטרור בעולם ויערוך את המשוואה והדמיון בין ארגון הטרור דאעש שכל העולם נלחם נגדו, לארגוני החמאס והג'יהאד האיסלאמי, אתם מתמודדת ישראל, לפעמים תוך כדי ביקורת קשה נגדה – מצד העולם.

יש לציין, כי גם בישראל, רואים את פגישתו של נתניהו עם ראש ממשלת הודו כהישג נדיר, זאת לאחר שכעשר שנים לא נפגשו ראשי המדינות. במהלך מבצע 'צוק איתן' בקיץ האחרון, הצטרפה הודו למקהלת הביקורת נגד ישראל והצביעה באו"ם בעד הקמתה של ועדת חקירה, שתחקור את התנהלות ישראל בעת המבצע. בנוסף, הודו ידועה כתומכת של פתרון שתי המדינות, ומצדדת ברבות מדרישות הפלסטינים שבמרכזן הכרזת מדינה משלהם.

השארת תגובה