שאגי: השטיח הצבעוני שישדרג לכם כל פינה בבית

שטיחי שאגי: הסטייל החדש והקליל שיכול להתאים לכל סגנון והפתרון העיצובי לסלון או לחדר השינה ♦ אז מה זה בכלל שטיח שאגי, איזה שטיחי שאגי קיימים ואיך כדאי לשלבם בביתכם? ♦ הידעתם: ב'שטיחי עיני' את הצבעים בשטיחים העתיקים מפיקים מפרחים, צמחים, מינרלים ותבלינים?

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

"שטיחי שאגי", כך נקראים השטיחים שעשויים מאריג צפוף ורך במיוחד והם ללא ספק כיסוי רצפה נעים ביותר. המראה ה"פלאפי" והתפוח שכיכב בענק בשנות השבעים חזר לעולם האופנה בחודשים האחרונים והפך גם לאחד הטרנדים הכי מרכזיים בעולם עיצוב הפנים והפעם עם טוויסט מודרני. מתלבטים איזה שטיח לקנות? אוהבים את סגנון השאגי וחושבים שהוא יכול להתאים אצלכם בסלון? הנה טיפים מאת חברת "אחים עיני" המובילה בישראל לתיקון, שחזור, ניקוי שטיחים, וילונות, ריפודים ועוד במשך עשרות שנים:

חברת 'אחים עיני' מתמחה בשחזור אומנותי וניקוי כל סוגי השטיחים, בדים, וילונות וריפודים. על אף שהמפעל מאובזר במתקנים חדישים, את השטיחים העתיקים מתקנים באופן ידני ואת הצבעים, עבור שחזור השטיחים, מפיקים מפרחים, צמחים, מינרלים ותבלינים. במהלך השנים בהן קיימת החברה, שחזרו מייסד החברה, מנשה עיני ובניו, מאות שטיחים עתיקים מהארץ ומהעולם ואפילו שטיחים אשר נרקמו עליהם מסרים סמויים באיראן הרחוקה.

מייסד האחים עיני, מנשה עיני, עלה לארץ מעיראק בשנת 1936, אך זמן קצר לאחר מכן גורש לסוריה על ידי האנגלים ששלטו אז בארץ. עם הגעתו לסוריה החל מנשה לסייע בהברחת יהודים לארץ מתוך אידאולוגיה ובמקביל רכש מקצוע והחל לעסוק בניקוי ותיקון שטיחים. מלאכה אשר באותם הימים נעשתה ברחובות הערים והכפרים, על המדרכות. לאחר מספר שנים בגלות, חזר מנשה לארץ ובשנת 1950, פתח חנות בתל אביב לתיקון ושחזור שטיחים וכן מכבסה. לאורך השנים התמקצע מנשה ברזיי המקצוע הייחודיים ולמד כיצד לצבוע בדים, מאילו חומרים לרקוח גוונים שונים, באילו חוטים להשתמש ועוד. לימים, העביר מנשה לארבעת בניו, שכבר גדלו אל תוך העסק, את כל הסודות והידע אשר משמשים אותם גם היום.

קיימים שני סוגים עיקריים של שטיחי שאגי: הסוג הראשון כולל שערות ארוכות וצפופות פחות והשני מורכב משערות צפופות מאוד אך קצרות. את שטיחי השאגי ניתן להשיג בצבע אחיד או במספר צבעים על אותו השטיח, ויכול להיות שילדים יעדיפו עיצוב יותר "מבולגן", קרי שילוב של מספר צבעים על אותו השטיח. בנוסף, שטיחי שאגי מגיעים גם בצורה עגולה שמשדרגת אותם עוד יותר וגורמת לשטיח ולחדר להשיג מראה יותר ווינטג'י.

ניקוי שטיח שאגי בחברת אחים עיני צילום יחצ (2)

"מייסד האחים עיני, מנשה עיני, עלה לארץ מעיראק בשנת 1936, אך זמן קצר לאחר מכן גורש לסוריה על ידי האנגלים ששלטו אז בארץ. עם הגעתו לסוריה החל מנשה לסייע בהברחת יהודים לארץ מתוך אידיאולוגיה ובמקביל רכש מקצוע והחל לעסוק בניקוי ותיקון שטיחים"

♦ טיפ סטיילינג לשטיחי שאגי עם שערות אריג ארוכות

השטיחים מושלמים לקישוט הסלון או פינת הישיבה, ולא פחות חשוב – נעימים למגע ורביצה ממושכת, פעילות שכולם אוהבים בחודשי החורף. השטיחים מתאימים במיוחד לדירות בעיצוב צעיר ומודרני, אך יכולים לרענן גם מראה של חדר המעוצב בצורה קלאסית ולהוסיף לו טוויסט עכשווי וצבעוני. ניתן להניח שטיח שאגי גדול בכל הסלון ולגרום לו להיות מרכז תשומת הלב, אך ניתן גם לשלב שטיחוני שאגי קטנים יותר בצבעים נועזים שיכסו שטח קטן ועדיין לקבל אפקט עיצובי מרשים. למעשה, ככל שהשטיח קטן יותר, מומלץ לבחור לו צבע ייחודי יותר שיבליט את הפינה שבחרתם לעצב מחדש.

♦ טיפ סטיילינג לשטיחי שאגי עם שערות אריג קצרות

השטיחים הללו רכים במיוחד, שכן ככל שצפיפות השערות עולה, כך עולה הרכות שלהם וגם האיכות שלהם. מדובר באביזר עיצובי שמומלץ במיוחד לחדר השינה, למשל בצורת שטיחונים קטנים לצדי מיטת הורים. בנוסף, מדובר בפיתרון נעים ואסתטי לחדרי תינוקות. כאשר הקטן או הקטנה שלכם תתחיל לזחול או ללכת, שטיח שאגי רך יהווה את משטח הצעדים הראשונים המושלם.

חברת "אחים עיני" מובילה את שוק השטיחים בישראל כבר 3 דורות ומתמחה בשחזור שטיחים וניקיונם. שטיחי שאגי זוכים להתייחסות מיוחדת בחברה, המבטיחה טיפול אחראי ומקצועי גם בשטיחים מסוג זה. רבים חושבים שניתן לנקות שטיחי שאגי בניקוי סטנדרטי, אך זאת טעות נפוצה. חברת 'אחים עיני' מאובזרת בטכנולוגיה ייחודית לניקוי שטיחי שאגי. היות ושטיחי שאגי הם שטיחים שעירים ומאוד קשה להגיע לקרקעית השטיח בהליך ניקוי סטנדרטי, חברת  'אחים עיני' היא היחידה בעלת  טכנולוגיית השרייה המנקה את שטיחי השאגי ביסודיות, עד הקרקעית. הליך זה אורך זמן רב יותר מהליך רגיל, אך השטיח חוזר אל הלקוח נקי וריחני.

ניקוי שטיח שאגי בחברת אחים עיני צילום יחצ (3)

  • המידע ניתן באדיבות חברת 'אחים עיני'
  • למידע נוסף www.carpet.co.il או 1-800-696969
תגובה אחת
  1. אין ולא יהיה על שטיח שאגי! מוסיף צבע ומרקם מקסים לחדר! אצלי שמתי בחדר הילדים וזה ממש עושה את העבודה. מצאתי כתבה על בחירת שטיח לחדר ילדים. שווה לראות https://www.tovtoda.co.il/Article.aspx?id=352

השארת תגובה