שטייניץ חושף: ישראל עומדת מאחורי קריסת המנהרות

שר התשתיות הלאומיות, יובל שטייניץ, השתתף ב'שבתרבות' בבאר שבע תוך כדי חילול שבת • כשנדרש לסוגיית קריסת המנהרות המחברות בין עזה ומצרים – סיפר: כי ישראל ביקשה ממצרים להציף את המנהרות

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך


בסרטון: חמאס מצדיק את בניית המנהרות

שר האנרגיה והתשתיות יובל שטייניץ התארח השבת באירוע 'שבתרבות' בבאר שבע וחשף כי מי שעומד מאחורי קריסת המנהרות הוא נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי "במידה מסוימת לבקשת ישראל".

שטייניץ התייחס בנאומו למצב הביטחוני ושיתוף הפעולה ההדוק מאי-פעם עם ממשלת מצרים, "בין ישראל למצרים יש שיתוף פעולה בטחוני טוב וכי פעילות מצרים לפגיעה במנהרות והצפתן נעשית במידה רבה לבקשת ישראל".

דבריו של השר שטייניץ באות יממה בלבד לאחר שלפי הדיווחים פוצצו צבא מצרים לפחות עשרה מנהרות בין רפיח לרצועת עזה, ביניהם אחת המחברת בין רצועת עזה לבין מצרים, שעל פי הערכות, חמאס הצליח להבריח דרכה אמצעי לחימה וחומרים לבניית אמל"ח, רקטות וחומרי בנייה לשיקום המנהרות.

בארגון הטרור חמאס כבר האשימו השבוע את ישראל כמי שעומד מאחורי קריסת המנהרות ברצועה, אז הגיב מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף פולי מרדכי: "אלוהים יודע". כעת, לאחר דבריו של שטייניץ מתברר כי ישראל אכן עומדת מאחורי קריסת המנהרות, לפחות חלקם.

לפני זמן מה חשף ראש האגף המדיני-בטחוני במשרד הביטחון עמוס גלעד, גם הוא ב'שבתרבות' בבאר שבע, כי מטוסי קרב רוסיים חודרים למרחב האווירי של ישראל. לדבריו, "אתה יכול לקבוע הסדרים שימנעו הידרדרות, לדוגמה – לא על כל חריגה שתבוצע אנחנו נפיל מטוס".

לאחר קריסות המנהרות, בזה אחר זה, תוך שהם קוברים מתחתיו הרוגים רבים מ'יחידת המנהרות' של הארגון, מעניקים בארגון הטרור חמאס 'מזכרת קודש' למשפחות החללים – בקבוקים עם חול שתחתיו נקברו הלוחמים.

השארת תגובה