מתלונן: ראש הממשלה יגיש תלונה לועדת האתיקה

לראשונה: רוה״מ ויו״ר הכנסת יגישו קובלנות אישיות לועדת האתיקה • התלונה מגיעה בעקבות ביקור התנחומים שהעניקו חברי הכנסת הערבים למשפחות המחבלים • מוקדם יותר הגישו תלונה דומה ח"כ קסניה סבטלובה ואמיר אוחנה • גם ח"כ ביטן נרתם

נתניהו ואדלשטיין בהשבעת הממשלה. צילום: דוברות הכנסת
נתניהו ואדלשטיין בהשבעת הממשלה. צילום: דוברות הכנסת

לראשונה: רוה״מ ויו״ר הכנסת יגישו קובלנות אישיות לועדת האתיקה וזאת בעקבות ביקור התנחומים שהעניקו חברי הכנסת הערבים, שוחח עתה יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו. השניים החליטו כי באופן תקדימי בכוונתם להגיש תלונה אישית וחריפה לועדת האתיקה כנגד השלושה.

יו"ר הכנסת אדלשטיין אמר כי לטעמו המעשה של חברי הכנסת הערבים מהווה הסתה לשמה ועידוד לרצח. "לא יעלה על הדעת שבזמן שאזרחים תמימים נטבחים ברחובות ישראל, הולכים חברי כנסת לנחמם ובחוצפה שאין כדוגמתה אף מעיזים להביא לפתחה של ממשלת ישראל בקשות של משפחות הרוצחים" אמר. אדלשטיין אף הוסיף כי הוא "רואה זאת כפגיעה חמורה בכנסת ישראל ובמדינת ישראל ומקווה שהדברים יחלחלו לליבם ותבונתם של שופטי בג"צ בפעם הבאה שידונו בעתירה נגד פסילתם של מועמדים לא ראויים לכנסת.

מוקדם יותר הערב ח"כ קסניה סבטלובה מהמחנה הציוני וח"כ אמיר אוחנה מהליכוד חברו יחדיו הגישו אף הם תלונה לועדת האתיקה של הכנסת בעקבות ביקור משפחות המחבלים: "לא מדובר בעניין של ימין או שמאל באשר למעשים נוראיים כאלו הפוגעים בדמותה היהודית והדמוקרטית של מדינת ישראל"

גם ח"כ אייל בן ראובן החבר בועדת האתיקה הביע את דעתו בקבוצת 'המטבחון' כי"הכנסת לא יכולה לעבור לסדר היום על מעשה מעין זה שחורג מחופש הביטוי ומעודד למעשי טרור"

במהלך הערב אף הודיע יו"ר ועדת הכנסת ח"כ דוד ביטן כי בכוונתו לכנס את הוועדה בשבוע הבא, על מנת שתקבל החלטה אם להגיש קובלנה לוועדת האתיקה נגד חברי הכנסת חנין זועבי, באסל גטאס וג'מאל זחאלקה, שנפגשו עם משפחות מחבלים. הוועדה אף צפויה לפנות ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, כי שיפתח נגדם בחקירה פלילית. "הנושא הזה חייב להיפסק. מדובר ברשימה הקיצונית ביותר שמקבלת הוראות מחבר הכנסת לשעבר עזמי בשארה שיושב בקטאר", אמר ביטן.

השארת תגובה