תלונה לוועדת האתיקה: חברי בל"ד – סייעני טרור

המערכת הפוליטית ממשיכה לסעור בעקבות פגישת הח"כים הערביים עם משפחות המחבלים • ח"כ קסניה סבטלובה ואמיר אוחנה הגישו תלונה משותפת לוועדת האתיקה • ח"כ בן ראובן החבר בוועדה: הכנסת לא יכולה לעבור לסדר היום

באסל גטאס בהר הבית
באסל גטאס בהר הבית
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

המהומה בעקבות הידיעה על פגישת חברי סיעת בל"ד עם משפחות המחבלים והעמידה דקת דומיה לזכרם של המחבלים ממשיכה לעורר סערה.

ח"כ קסניה סבטלובה מהמחנה הציוני וח"כ אמיר אוחנה מהליכוד חברו יחדיו בתלונה לועדת האתיקה של הכנסת בעקבות ביקור משפחות המחבלים: "לא מדובר בעניין של ימין או שמאל באשר למעשים נוראיים כאלו הפוגעים בדמותה היהודית והדמוקרטית של מדינת ישראל'

ח"כ סבטלובה אמרה כי היא "לא מסתפקת בגינוי ביקור משפחות המחבלים. הסיקור האוהד בתקשורת בערבית מראה כי מדובר בפעילות שפוגעת בישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. ואני, כרגיל, מעדיפה מעשים על דיבורים- ולכן הגשתי תלונה לועדת האתיקה כנגד חברי מפלגת בל"ד מסיעת הרשימה המשותפת"

ח"כ אמיר אוחנה שהגיש יחד איתה את התלונה אמר כי "אין עוד שאלה לגבי הצד בו בחרו זחאלקה, זועבי וגטאס – המשמשים כסייעני טרור בכנסת ישראל" אוחנה אף הפנה אצבע מאשימה לעבר בית המשפט העליון "הבעיה היא לא בחוק – אשר קובע חד משמעית כי אדם שבמעשיו יש במפורש או במשתמע תמיכה במאבק מזויין במדינת ישראל. הבעיה היא בפרשנות של ביהמ"ש העליון, שעד היום הופך פעם אחר פעם את החלטותיה של ועדת הבחירות ומאפשר את התמודדותם לכנסת. היתרון היחידי שיש בהמצאם בכנסת הוא שאזרחי ישראל יודעים כך טוב יותר מה עמדותיהם של האנשים שבחרו בהם לכנסת – שכן כידוע הם לא נבחרו על ידי הנורווגים".

גם ח"כ אייל בן ראובן מסיעת המחנה הציוני סבור כי הגיע הזמן לנקוט בצעדים נגד חברי הכנסת הערבים. ח"כ בן ראובן כתב בקבוצת העיתונאים 'המטבחון' כי "המסר שמעבירים חברי הכנסת בביקורם אצל משפחות הרוצחים חמור מאד וראוי לכל גינוי" עם זאת הוסיף בן ראובן "יש לי יסוד סביר להניח שרוב ציבור ערביי ישראל סולדים מהמעשה החמור הזה של חברי הכנסת" אך למרות ההסתייגות מבהיר ח"כ בן ראובן כי "הכנסת לא יכולה לעבור לסדר היום על מעשה מעין זה שחורג מחופש הביטוי ומעודד למעשי טרור"

מוקדם יותר הערב הודיע יו"ר ועדת הכנסת ח"כ דוד ביטן כי בכוונתו לכנס את הוועדה בשבוע הבא, על מנת שתקבל החלטה אם להגיש קובלנה לוועדת האתיקה נגד חברי הכנסת חנין זועבי, באסל גטאס וג'מאל זחאלקה, שנפגשו עם משפחות מחבלים. הוועדה אף צפויה לפנות ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, כי שיפתח נגדם בחקירה פלילית. "הנושא הזה חייב להיפסק. מדובר ברשימה הקיצונית ביותר שמקבלת הוראות מחבר הכנסת לשעבר עזמי בשארה שיושב בקטאר", אמר ביטן.

כזכור בתחילת הערב אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי פנה ליו"ר הכנסת בכדי לבחון אילו צעדים ניתן להפעיל נגדם.

תגובה אחת
  1. הפיתרון להתערבות בגץ הוא בחקיקת חוק ההתגברות שקובע שאם בגץ יבטל חוק תוכל הכנסת לשוב ולחוקקו שוב ברוב מיוחד של 61 חברי כנסת ובכך לגבור על בגץ. מן הראוי לזכור שבדמוקרטיה הראשות המחוקקת הניבחרת גוברת על הרשות השופטת הממונה וחוק ההתגברות המוצע הוא לא רק דמוקרטי לחלוטין, אלא מחזיר את האיזון בין הרשויות השונות ומחזיר את הכוח שנלקח מהרשות המחוקקת על ידי המהפכה הבלתי חוקתית של אהרון ברק ובגץ. אז במקום להגיש קובלנות לוועדות האתיקה, שכוחן יפה לכותרת בעיתון שלמחרות יהי הבל, תחוקקו את חוק ההתגברות על בגץ ובא לציון גואל.

השארת תגובה