"לפוצץ את בתי המחבלים ולגרש את משפחותיהם"

בעקבות הפיגוע הרצחני היום: ח"כ מיקי לוי: צריך לגרש את משפחות המחבלים. בעניינים הללו אין קואליציה ואופוזיציה • ליברמן: לחזור לסיכולים ממוקדים • ראש הממשלה כינס דיון ביטחוני בהשתתפות ראשי מערכות הביטחון

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר שנדמה כי הנושא הבטחוני ירד מסדר היום פיגוע הטרור הרצחני בו נרצחה היום לוחמת מג"ב הדר כהן הי"ד מסעיר שוב את המערכת הפוליטית.

אחת מן התגובות החריפות היום נשמעה מפיו של חבר הכנסת ניצב בדימוס מיקי לוי (יש עתיד) לשעבר מפקד מחוז ירושלים שקרא לפוצץ את בתי המחבלים ולגרש את משפחותיהם. לוי אמר את הדברים במליאת הכנסת ואף הדף ביקורת של ח"כ נחמן שי מהמחנה הציוני, "בנושא הזה אין אופוזיציה וקואליציה" אמר לוי.

לוי אף פרסם דברים זהים ברשת החברתית ואמר כי "הפיגוע הזה הוא עוד עליית מדרגה מסוכנת. המצב שהגענו אליו מחייב את הממשלה ליד יותר קשה והחלטית בטחונית ומדינית. אי אפשר להמשיך עם פרפור החדרים הלבבי הזה. אסור להחזיר גופות מחבלים שנקברים בהלוויות ענק ומזינים כמו דלק את התבערה והפיגוע הבא. צריך לפוצץ, לא להרוס, לפוצץ את בתי המחבלים תוך 48 שעות" לוי גם התייחס לסוגיית גירוש המשפחות סוגייה משפטית סבוכה "את המשפחות הגרעיניות של המחבל צריך לגרש ולשלול להם את תעודות הזהות הכחולות במידה ויש" ולמרות הכל חבר הכנסת מיקי לוי גם לא שוכח להפנות אצבע מאשימה לעבר הממשלה "איך הגענו למצב הזה זו כבר שאלה שתצטרך מתישהו להישאל אבל עכשיו צריך יד יותר קשה כי המצב הזה לא יכול להימשך"

גם שר הפנים לשעבר יו"ר יחד אלי ישי שביצע גירוש משפחות מחבלים בעבר פרסם הודעה ברוח דומה: "לגרש ולשלול אזרחות לאלתר: הפיגועים הקשים הפכו למציאות כואבת, אבל למרות הדרישה הציבורית לגרש משפחות מחבלים ולשלול אזרחות, עדיין לא קורה כלום. האם נמתין לביצוע הגירוש ושלילת האזרחות עד שאוטובוסים יתפוצצו ח"ו? לצערינו המחבלים מנצלים את ההססנות הזו לשפוך את דמנו" כתב ישי.

אבל כנראה שלא רק גירוש משפחות מחבלים זהו הפתרון היחיד. ליו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן יש פיתרון אחר. "אם אני הייתי שר הביטחון קודם כל הייתי מחזיר את הסיכולים הממוקדים" אמר והוסיף כי "שלא מטפלים במנהרות בעזה הטרור מגיע עד ירושלים"

בתוך כך ראש הממשלה כינס הערב דיון ביטחוני בהשתתפות ראשי מערכת הביטחון הוחלט לבחון צעדים חדשים נגד הטרור.

במערכת הביטחון ניתחו את הפיגועים האחרונים בניסיון להבין אם מדובר בשינוי מגמה – אך כרגע לא הגיעו למסקנות. בין הצעדים שביקש נתניהו לבחון נכללת גם שלילת היתרי עבודה בישראל לקרוביהם של מחבלים. כמו כן הנחה ראש הממשלה נתניהו לבדוק את האפשרות לבדל את השומרון מאזור יהודה, מבחינת הידוק השליטה על השטח.

השארת תגובה