ראה"מ יצא לארה"ב כדי לנאום באו"ם

מצחצחים חרבות: נתניהו מתכוון להתייחס במשאו לדברים החריפים שהטיח אבו מאזן בישראל ביום ו' האחרון ■ מבטיח: "אני מתכוון לומר את האמת של אזרחי ישראל מול כל העולם" ■ מ. החוץ האמריקאי: "הנאום פרובוקטיבי, פוגעני ולא תורם לחזון שתי המדינות"

אבו מאזן באו"ם
אבו מאזן באו"ם
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הבוקר צפוי ראש הממשלה בנימין נתניהו לצאת לניו יורק שבארה"ב, כדי להשתתף בעצרת הכללית של האו"ם. מחר, צפוי נתניהו לשאת נאום בפני מנהיגי אומות העולם.
נתניהו ככל הנראה, יתייחס בנאומו למשאו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בפני האו"ם שעורר סערה וגל של גינויים בכל קצות הקשת הפוליטית. בנאום שכונה "נאום רצח העם", אבו מאזן התלונן בפני המנהיגים ביום שישי כי הפלסטינים נואשו מהמשא ומתן. הוא תקף בחריפות את ישראל והאשים כי "ישראל החליטה לפעול בניגוד לעמדת העולם, להרוג ונשים וילדים ולהרוס את התקווה לשלום. הכיבוש הישראלי, הוא צורה מכוערת של טרור בינלאומי", והוסיף כי "בשנת 2012 הזהרתי שהכוח הכובש מתכנן נכבה חדשה נגד הפלסטינים – אני קורא לכם למנוע אותה ולתמוך בייסוד מדינה פלסטינית". ביקש אבו מאזן.
בעקבות הדברים, הגיב נתניהו עוד בטרם ההמראה כי "אחרי נאום ההונאה של נשיא איראן ונאום ההסתה של אבו מאזן – אני מתכוון לומר את האמת של אזרחי ישראל מול כל העולם".
זולת, בנושאי השלום בין ישראל והפלסטינים על רקע טענותיו של אבו מאזן, צפויים לדון מנהיגי ישראל וארצות הברית, גם במאבק נגד דאעש שהולך וצובר תאוצה בסוריה ובעיראק, וכך גם בשיחות הגרעין של המעצמות עם איראן ועוד.
גם במשרד החוץ האמריקני תקפו את נאומו של אבו מאזן, ובהודעה שהוציא המשרד נאמר כי הנאום היה "פרובוקטיבי, פוגעני ולא תורם לחזון שתי המדינות".

השארת תגובה