מתקני חניה לאופניים • רחובות מקדמת תחבורה בת קיימא

למעלה מ- 100 מתקני חניה לאופניים יותקנו ברחבי העיר, במטרה לשפר את חזות העיר ולעודד את השימוש באופניים ככלי תחבורה נוח, בריא ולא מזהם

מתקני חניה לאופניים ברחובות
מתקני חניה לאופניים ברחובות
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בשבוע שעבר יצא לדרך פרויקט מיוחד להתקנת מתקני חניה לאופניים לאורך רחוב 'הרצל' ובמוסדות ציבור בכל רחבי העיר. הפרויקט נערך בשיתוף פעולה של סגן ראש העיר ומחזיק תיק פרויקטים, עו"ד מתן דיל, חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק פיתוח בר קיימא, יערה ספיר ומנהל אגף תנועה, שילוט ופיקוח, ליאור שוקרי.

במסגרת הפרויקט נערך סיור מקדים, אשר במהלכו אותרו המקומות המתאימים ביותר להצבת מתקני האופניים, בדגש על מקומות שבהם הצבת המתקנים לא תפגע בנגישות להולכי הרגל ובתנועה על המדרכות. עד כה הותקנו במסגרת הפרויקט כ-66 מתקני חניה לאופניים מתוך 100 שיוצבו ברחבי העיר בשבועיים הקרובים, ובשלב הבא של הפרויקט יותקנו 50 מתקנים נוספים במקומות שונים. מתקני האופניים, אשר מיוצרים על ידי חברת 'חן אופן – פתרונות חניה לאופניים' נועדו לשפר את השירות המוענק לתושב, לשפר את חזות העיר ולעודד את השימוש באופניים ככללי תחבורה נוח ובריא בקרב תושבי רחובות.

עם השקת הפרויקט אמר סגן ראש העיר ומחזיק תיק פרויקטים, עו"ד מתן דיל כי המיזם החדש בא "כחלק מהרצון שלנו לשפר את איכות החיים של תושבי רחובות, אנו מעודדים שימוש באמצעי תחבורה שאינם מזהמים כמו האופניים. מתקני החנייה החדשים הם יפים, משתלבים בסביבה העירונית ומאפשרים נעילה בטוחה של האופניים. אני מאמין ששיפור התשתיות שאנו מבצעים כעת יוביל לעלייה בשימוש בתחבורה 'ירוקה' בעתיד וישפר את רווחת התושבים. בהמשך לכך אני פונה לציבור הרחב על מנת לקבל הצעות למיקומים להתקנת מתקני חנייה נוספים ברחבי העיר".

חברת המועצה ומחזיקת תיק פיתוח בר קיימא, יערה ספיר: "הפרויקט נועד לשפר את תשתיות האופניים ומערך האופניים בעיר. אנו רוצים לעודד את הציבור לרכב על אופניים למטרות יומיומיות ולא רק למטרות פנאי ולשם כך אנו נמשיך לשפר ולפתח את מערך תחבורת האופניים העירוני. רחובות היא עיר מתאימה ביותר לרכיבת אופניים מבחינת הגודל, הטופוגרפיה והמרחקים ממרכזי התעסוקה והתחבורה".

השארת תגובה