הושמד: כחצי טון בשר בקר שנשחטו ב'שחיטה שחורה'

צוות משותף של יחידת האכיפה והחקירות המרכזית של משרד החקלאות ופיתוח הכפר בשיתוף משטרת ישראל פשטו על איטליז בצפת ועל אתר שחיטה פיראטית במושב דלתון

עוף מחולק. (אילוסטרציה)
עוף מחולק. (אילוסטרציה)

צוות משותף של יחידת האכיפה והחקירות המרכזית של משרד החקלאות ופיתוח הכפר בשיתוף משטרת ישראל פשטו על איטליז בצפת ועל אתר שחיטה פיראטית במושב דלתון.

בפעילות האכיפה המשותפת פשטו מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות של משרד החקלאות ופיתוח בשיתוף משטרת ישראל על שני מוקדי שחיטה שונים בצפת ובמושב דלתון. במסגרת המבצע כנגד בעלי חנויות אטליז, תפסו הפקחים של משרד החקלאות ופיתוח הכפר כחצי טון של בשר, אשר אינו ראוי למאכל אדם ומקורו בשחיטה שחורה. הבשר הושמד בצו רופא וטרינר, בעלי האטליזים עוכבו לחקירה על ידי מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות ופיתוח הכפר, ונפתחו כנגדם הליכים משפטיים.

רואי קליגר, מנהל יחידת האכיפה והחקירות המרכזית של משרד החקלאות ופיתוח הכפר אמר כי "משרד החקלאות פועל באופן מתמיד לאכיפת שחיטה הנעשית בניגוד לחוק. השחיטה השחורה ללא פיקוח של רופא וטרינר כנדרש עלולה לפגוע בבריאות הציבור וכן, חל איסור על הפעלת מפעלי בשר ללא אישור ופיקוח. במשרד מבקשים מהציבור להקפיד לרכוש בשר במקומות מוכרים הנמצאים תחת פיקוח. בנוסף, יש להקפיד על מוצר באריזה מקורית, סגורה ונקייה עם התוויה וסימון של תאריך ייצור ותאריך פג תוקף".

בתמונות: הבשר שנתפס בפשיטה של משרד החקלאות על ה'שחיטה שחורה' בגליל | צילום: חמודי זינאלדין