נשים חרדיות קיבלו תואר ב"ניהול וישוב סכסוכים"

בטקס חגיגי שנערך לאחרונה במכללה החרדית ירושלים, חולקו תעודות תואר שני ב"ניהול וישוב סכסוכים", לנשות מפתח חרדיות

בטקס הענקת תואר "ניהול וישוב סכסוכים" לנשים חרדיות
בטקס הענקת תואר "ניהול וישוב סכסוכים" לנשים חרדיות

באירוע יוקרתי שהתקיים בימים האחרונים במכללה החרדית ירושלים, קבלה קבוצה נבחרת של נשים חרדיות, תעודת הסמכה לתואר שני בניהול וישוב סכסוכים מטעם אוני' בן גוריון. בין מקבלות התעודה נשים חשובות ומובילות דעת קהל במגזר החרדי.

התוכנית הייחודית שנמשכה כשנתיים, נערכה במסגרת תכנית "חכמת נשים", תכנית המעצימה נשים חרדיות ונותנת להן כלים מעשיים ופרקטיקה על מנת שתוכלנה להתקדם ולהשפיע בסביבתן.

כדי להעשיר את הלימודים האקדמיים, שלבה הנהלת המכללה, בסיועם של נציגי האו"ם "אינטרפיס ישראל", מר יצחק סודרי, נועם שוסטר וצחי גבאי, פעילות שהוסיפה, השלימה והעשירה את הלימודים בדרך מרתקת.

במסגרת הפעילות עם האו"ם שהחלה עם קבוצת רבנים, נחשפו גם הנשים לקהילה הבינלאומית, התייחסו לסכסוך הישראלי פלסטיני, שמעו הרצאות ממומחים מדיניים והשתתפו בסיורי שטח לאזורים אסטרטגיים חשובים מדינית, כמו גבולות סוריה ולבנון, עוטף ירושלים וכו'.

בפרקטיקום נחשפו הנשים לקונפליקטים חברתיים בשסעים בין קבוצות שונות בישראל כמו גם בין חילונים וחרדים. בדרכן הנעימה ובאורח חייהן הנשען על אדני התורה גילו יכולת להניע מהלכם ולגשר למען שלום בית ואחדות ישראל .

אחת הפעילויות המרתקות בהן השתתפו נשות הקורס היה הסיור לימודי לבלפסט שבאירלנד.

המדינה, הנתונה בסכסוך מתמשך ועתיק יומין עם בריטניה השכנה, ארחה את הנשים החרדיות,  שלמדו ממארחיהם על הקונפליקטים העמוקים המלווים את המדינה כשבע מאות שנה.

את הסיור שהיה מעצים ומרתק, ליווה עו"ד דוד גלאס ז"ל , איש אמונו של מרן הרב עובדיה יוסף זצוק"ל, שקיבל מחמאות מראשי ממשלת אירלנד על  קבוצת הנשים המיוחדות, על הבנתן ורגישותן לכבוד האדם באשר הוא.

בוגרות הקורס הראשוני מסוגו, השתלבו בתפקידי מפתח ובמשרות בכירות במשק הישראלי, זכו במכרזים יוקרתיים והן מובילות כעת, מהלכים חברתיים הנוגעים למגזר החרדי ולחברה הישראלית כולה.

בתקופה הקרובה, אנו מתבשרים, יפתח מחזור ב' של לימודי תואר שני בניהול ויישוב סכסוכים, בו תזכינה המשתתפות כקודמותיהן, לקבל כלים וידע איתם תוכלנה לנהל וליישב סכסוכים בקהילה ובחברה, לטפל בקונפליקטים המתגלעים חדשות לבקרים וליישם על הצד הטוב ביותר.

הרב יוסף ויטמן סמנכ"ל המכללה מציין כי "מטרת המכללה היא לסייע לציבור החרדי להשתלב ולהתקדם בשוק התעסוקה, דבר שהוא כיום בראש סדר השיח הציבורי, ואחוזי ההשמה הגבוהים העומדים על 94% של בוגרות המכללה הרבות יעידו על כך".

השארת תגובה