העונה הקרה בצבע: גווני החורף שיעשו לנו נעים

עונת החורף סובלת מהסטיגמה חסרת השחר המספרת כי מדובר בעונה חסרת צבעים, אנמית וקרה ♦ כפי שניתן להסיק, אנחנו חושבים שנעשה לה עוול, מלבד היותה קרה היא צבעונית בדרכה שלה ♦ תתחילו להתרגל לשמות ולגוונים כתום קדמיום, סגול סחלב ואפור אואזיס, כי החורף הם הולכים להתגלגל לנו על הלשון ובעיניים ♦ אז מה הם הצבעים הנוספים שהולכים להגדיר את החורף הנוכחי?

גולדשטיין גלרי טפט - כחול מפרץ שליו מקנה רוגע עם נגיעה בניחוח אקזוטי | צילום: לוק רינסן
גולדשטיין גלרי טפט - כחול מפרץ שליו מקנה רוגע עם נגיעה בניחוח אקזוטי | צילום: לוק רינסן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שלוליות, מראה רחוב סואן מתרוקן תחת הגשם, עלים מיובשים שנשרו כבר בסתיו, אוויר קריר ונשימות מעוננות ורצון עז לכוס קפה או תבשיל מהביל, כל אלו סימנים של חורף. אך בנוסף להיותו בעל תכונות ואווירה ייחודית רק לו, החורף מביא עמו גוונים אחרים של צבעים עמוקים ומנחמים המאפיינים אותו בלבד. יצרנית הצבעים PANTONE  חשפה את הצבעים שיצטרפו אל אותה שגרה חורפית בחורף, יחממו לנו את העיניים ויעשו לנו קצת יותר נעים.

 

  • ירוק עלה דהוי

אותו ירוק של העלים הנושרים בתחילת החורף ומתקרבים לצבעי האדמה שתחתם. בעבר שייכנו אותו לספארי או למדים הצבאיים, אך בגרסתו המעודנת לאטו תפס מקומו בעולם העיצוב והאופנה ונחשב לצבע מתוחכם ושיקי. ירוק זית מיוחס בקלות לטבע, אך בעקבות נטייתו לצבעי האפור והחום הוא משתלב נהדר גם בחללים אורבניים שזקוקים לנגיעה אורגנית של אמא אדמה.

  • אפור אואזיס

עם אופי קריר ומרגיע המזוהה עם החורף, האפור הירקרק הוא הניטרלי האידיאלי. הוא הנשימה שבין הגשמים במדבר. על-זמני, מתבלט אך מקנה תחושת רוגע, טרנדי וחזק מספיק ליצור הצהרות רבות השפעה בפני עצמו, הצבע שנוצר בהשראת הטבע כשם שזה נוכח במרחב העירוני התעשייתי, מדבר אל החלק המציאותי בנו ונאחז באמת והמקור שסביבנו.

  • חום אלוני

כשהשמש מביטה מן האופק אחרי מזג האוויר הסוער ופורסת את גווניה הזהובים בתוך הכהות החורפית, זהו רגע מנחם. הצבע החום הינו גוון רך, נינוח ומחמם, היוצר תחושה טובה. החום הזהוב של האלון הוא אחד מגווני היסוד של הטבע המקנה בקלות תחושות רוגע, טיפוח ונוחות.

  • אדום יין

במהלך מזג האוויר הסוער בחוץ, יש המוצאים את מפלטם בין כוסות היין. העומק שבצבעו של היין מביע ניגוד לגוונים חורפיים קרירים ומחמם את האווירה. החום-אדמדם הינו צבע עשיר, עוצמתי ושורשי. ויוצר תחושת תחכום תוך הדגשת קשר אדמתי טבעי.

  • אפור סערה

המבט אל השמיים ביום אפור ומעונן, לאחר הסערה המתפרצת, זהו המקור לאותו גוון אפור המייצג עוצמה שקטה, מסקרנת וחכמה אפלולית. הצבע האפור בגוון כחלחל עוצמתי הוא מכובד, נותן תחושה של איכות ויוקרה ובקביעותו הוא חזק, מגונן ומתמשך. "האפור על גווניו נוכח ובולט בעולם החיפויים בשנים האחרונות. מעצם היותו של האפור תוצר של צמד הצבעים הניטראליים שחור ולבן, הוא משתלב באופן הרמוני וטבעי עם שלל צבעים, חומרים וסגנונות ומקנה איזון עיצובי. שילוב הגוון האפור כחלחל ברצפה יוצר מראה מתוחכם ונוכח" מפרטת הילית פרויד מנהלת רשת חנויות חרש.

  •  כחול מפרץ

כשהחוף שומם מרוחצים והים גועש באדרנלין ומתנגש בסלעים, מתגלה גוון כחול ירקרק אלגנטי ושופע,  אשר מתיז כנגד גוונים חמימים יותר עם מגע קריר. בשילוב האיכויות והשלווה המזוהות עם הצבע הכחול עם ההיבטים רעננים, המעודדים של הצבע הירוק נוצר שילוב מנצח בעל מגוון תכונות חיוביות. הצבע הקריר, מקנה תחושת רוגע מלאת ביטחון עם רמיזה אקזוטית לשמירה על העניין.

  • כחל לילי

הים של היום הוא לא הים של הלילה, כאשר הופכים לדוממים יותר, חשוכים יותר ומסקרנים הרבה יותר. מחושב, מהורהר ומורכב, גוון הכחול הלילי הינו כחול כהה עם מרחבי עומק. מעביר מסר של אמינות, עניין ויוקרה. הצבע בגוונו הרציני, מקנה תחושת יציבות וביטחון שייתמכו בנו ביום סערה מתנודד.

  •  כתום קדמיום 

בקריצה לשנות ה- 60' וה- 70' שמחת החורף ואושר הגשמים והשלכת יכולים להוות רקע מושלם ליום סגרירי. הצבע מעורר רגש של אופטימיות וכיף. מהנה אך גם מתוחכם. כתום החלודה, הינו חמים, מקבל ובעדינות דרמטית מצליח ליצור מראה נועז ומרכך בעת ובעונה אחת. "עולם העיצוב אוהב להתרפק על העבר וכחלק ממגמת הווינטאג', הגוון הכתמתם מצטרף לפלטת הצבעים" מסבירה מילי עשור, מבעלי רשת houesin, "זהו צבע שהיה בשימוש בעיקר בעולם האופנה והיום משתלב בעולם הריהוט. פריט בגוון ייתן לכל חדר בוסט של חמימות מרעננת".

  • ורוד קשמיר 

ביום קר וסגריר כל מה שאנחנו חושקים בו זה סוודר קשמיר. ורוד הקשמיר הינו גוון ורוד רך ונעים, עושה לנו חשק להתעטף ולהתכרבל בו. הגוון הוורוד עדין ומורכב ומייצג יוקרה מצד אחד ובצד השני מעניק תחושה מפנקת. "מדובר בגוון שהולך ותופס תאוצה בתקופה האחרונה כאשר הוא יוצא מגבולות חדרי הילדים ומגיע אל שאר חללי הבית. זאת בזכות היכולת שלו להעניק חמימות ורכות לתחושת הבית וכן מבחינה פונקציונאלית הוא מעניק אשליית מרחב מבלי להתפשר על דומנינטיות וייחודיות" מסבירה שרית קרייתי גולדשטיין מבעלי גולדשטיין גלרי טפט.

  • סגול סחלב 

הצמח האריסטוקרטי מזוהה עם יוקרה ובעלי אמצעים אך מביא איתו רעננות אלגנטית ונחשב לצמח המורכב ביותר. גוון סגול סחלב מביא לחורף הזה ריח טרופי שמשחק בין מלכותיות יוקרתית לשובבות מסקרנת של צמיחה. מקנה אווירה תוססת אך אסופה ואלגנטית.

 

 

השארת תגובה