בנט מול יעלון במאבק כותרות, הרצוג: תפטרו אותו

בנט תקף את מדיניות הממשלה ושר הביטחון: במקום לרכוש עוד מטוסים עלינו לחשב מסלול מחדש • יעלון: נסיון לרדוף אחרי כותרות או כמה לייקים בפייסבוק • התגובה: בנט ימשיך לומר את מה שהוא מאמין גם אם יהיה מי שלא יאהב

יעלון
יעלון

הכנס הבינלאומי התשיעי של המכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS) בהשתתפות שרים ופוליטיקאים רבים ממשיך לעורר סערה וזאת לאחר נאומו הלוחמני של יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט נגד מדיניות הממשלה בה הוא חבר.

במהלך נאומו אמר בנט הבוקר: "לא הקיפאון המדיני הוא האיום המרכזי בפנינו אלא הקיפאון המחשבתי שלנו. במקום לעצב במו ידינו את עתידנו, ישראל נגררת אחר המציאות הקיימת. כל מטוסי ה-F-35 היקרים כל כך – לא יעזרו מול 50 לוחמי קומנדו שחופרים את הדרך לנתיב העשרה. השכפ"צים הקרמיים החדישים ביותר לא יגנו עלינו ממתקפת הדה-לגיטימציה". אמר.

בנט התייחס גם לסוגיה האיראנית ותקף: "הרי נאמר לנו השכם והערב שאיראן היא האויב, וחיזבאללה בסך הכול זרוע ביצוע שלה. אז אם כך – יש לדון האם להשקיע את כל מאמצינו בפגיעה בזרוע הביצוע, בעוד שאנו מייצרים מרחב חסינות לאויב עצמו? עלינו לשאול עצמנו איך ייתכן שבכל עימות מול חמאס וחיזבאללה אנחנו מדממים, אבל ראש התמנון נהנה עד כה מחסינות?" בנט הוסיף ואמר כי "במקום לרכוש עוד מטוסים, במקום לעשות שוב את אותו הדבר ולצפות לתוצאות שונות, עלינו לחשב מסלול מחדש, לבחון את הנחות היסוד שלנו בכל החזיתות ולאתר את השינויים שיובילו אותנו לדרך אחרת.

הערב אף פורסם כי בנט מתח ביקורת חריפה על שר הביטחון יעלון ואמר: "בוגי הוא שר ביטחון כושל, הוא יכול היה להיות מנכ"ל משרד ביטחון מעולה, אבל התפקיד של שר הוא להטיל סימני שאלה ולאתגר את המערכת, לא רק לנהל אותה", שר החינוך אף אמר למקורביו, "בוגי מאבן את המערכת וביבי זורם איתו".

נאומו של בנט עורר ביקורת רבה מצד גורמים בפוליטיקה הישראלית בעקבות דבריו נגד הממשלה בה הוא חבר. יושב ראש האופוזיציה, יצחק הרצוג, קרא לשר בנט לנקוט מעשה של אחריות אזרחית, ואמר כי אחרי הביקורת שמתח היום על הדרג המדיני היה עליו להתפטר.

גם השר יעלון הגיב לדברים. במהלך נאומו בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי אמר יעלון: "שמעתי היום אמירות שאנחנו לא יצירתיים או כן יצירתיים", אמר יעלון, "שרים שומעים רעיונות בקבינט, מנכסים לעצמם ויוצאים החוצה בסיסמאות וביקורת על הממשלה. זה המשך לתופעה מ'צוק איתן'. מצביעים בחדר על דבר אחד ומנהלים בחוץ קמפיין על דבר אחר".

יעלון הוסיף ותקף את השר בנט מבלי להזכיר את שמו כי: "זו תרבות שלטונית רעה, חסרת אחריות, ילדותית ועדיף שתיפסק. יש בזה פגיעה בביטחון לטווח ארוך לטובת רווחים פוליטיים לטווח קצר. נסיון לרדוף אחרי כותרות או כמה לייקים בפייסבוק".

בתגובה לדברים, גורמים בסביבת בנט תקפו את יעלון: "למען ביטחון אזרחי ישראל, בנט ימשיך לומר את אשר הוא מאמין, גם אם יהיה מי שלא יאהב את הדברים. כך היה בצוק איתן וכך יהיה גם בעתיד", אמרו.

השארת תגובה