יולי אדלשטיין: "אני מוכן למסור את הגולן"

יו"ר הכנסת אדלשטיין ונשיא הפרלמנט האירופאי השתתפו במסגרת שיח על יחסי ישראל וגרמניה • אדלשטין: מחרימים באירופה יינות מרמת הגולן. אני מוכן למסור את הגולן. רק תגידו לי למי? לסוריה? לדאע״ש?… • שולץ: אני נגד סימון מוצרים

יולי אדלשטיין צילום דוברות הכנסת
יולי אדלשטיין צילום דוברות הכנסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יו״ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין שוהה כעת בברלין וברומא ומשתתף במפגשים רבים שעוסקים בין היתר בנושא סימון מוצרים, מימון עמותות ממדינות זרות ותערוכת הקריקטורות האנטישמית של איראן.

במפגש עם נשיא הפרלמנט האירופי, מרטין שולץ ומנכ"ל תאגיד התקשורת 'שפרינגר' הגרמני אמר אדלשטיין: "מדינות ואישים באירופה לא יכולים לומר שהם מתנגדים לאנטישמיות ובאותה נשימה להיות אנטי ישראלים" והוסיף: "ישראל תשרוד את סימון המוצרים מי שלא ישרוד הם דווקא אלפי משפחות פלסטיניות שעובדים כתף אל כתף עם חבריהם היהודים ומקיימים שם חיים משותפים. זה יפגע בכלכלתם, בחייהם, במשפחתם ויהרוס גם את זרעי השלום שמתקיימים באותם איזורי תעסוקה". אמר.

נשיא הפרלמנט האירופי שולץ דיבר על האנטישמיות הגואה ברחבי היבשת האירופית ואמר כי היא צריכה להדאיג את כל אירופה. שולץ התייחס גם לסימון המוצרים והביע את התנגדותו לעניין. "אני מתנגד לסימון מוצרים מהשטחים. זה יפגע בעיקר בפלסטינים שמשתכרים שם בכבוד".

שולץ גם התייחס לנאומו השנוי במחלוקת אותו נשא בכנסת. "נפגשתי עם צעירים ישראלים ופלסטינים ואחד מהם נתן נתונים לגבי הפליה לרעה בהקצאת מים לפלסטינים" אמר. "בסה"כ שאלתי בנאומי האם זה נכון, אך לא קבעתי זאת כעובדה"

יו"ר הכנסת אדלשטיין התייחס גם לסוגיית רמת הגולן בעקבות החרמת היינות המיוצרים ברמה: "מחרימים באירופה יינות מרמת הגולן. אני מוכן למסור את הגולן. רק תגידו לי למי? לסוריה? לדאע״ש?…" תהה.

לסיום אמר מרטין שולץ כי "אין ספק שקיומה של ישראל לעם היהודי בעולם הוא הדבר החשוב ביותר" בנוגע להגירה המוסלמית הגואה השיב: "הדבר הראשון שאנחנו צריכים להקנות להם זה חינוך נגד אנטישמיות"

תגובה אחת
  1. שימסור את אמא שלו ברוסיה לדאעש

השארת תגובה