חדש: כיבוי חניה אוטומטי שיחסוך לכם מאות שקלים

החניה האוטומטית: אפליקציית סלופארק משיקה לראשונה בישראל כיבוי חניה אוטומטי שיחסוך לציבור החונים מיליוני שקלים בשנה • למעלה מ- 40% מהמשתמשים בתשלום סלולארי שוכחים לכבות את החניה בזמן ומבזבזים מאות עד אלפי שקלים בשנה • מנכ"ל סלופארק גיא סלוק: "מדובר בפתרון שיחסוך ללקוח הממוצע עשרות ומאות שקלים בשנה"

גיא סלוק מנכ"ל סלופארק | צילום: יח"צ
גיא סלוק מנכ"ל סלופארק | צילום: יח"צ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חברת סלופארק, המספקת שירותי תשלום חניה סלולארית בכחול לבן בכל הארץ ובמבחר חניונים, משיקה את החניה האוטומטית הראשונה בישראל. השירות החדש, המתבסס על אלגוריתם של שירותי מיקום או מערכת השמע וקישוריות הבלוטות' של הרכב, יסיים אוטומטית את החניה למשתמש באפליקציה וימנע תשלום מיותר בגין חניה שלא בוצעה. בכך, יחסוך לצרכן הישראלי מאות שקלים בשנה. בימים אלה נמצאת החברה בתהליכים של רישום פטנט בסטטוס של "patent pending" על השיטה.

הטכנולוגיה החדשה מתבססת על מדדים במכשיר הסלולרי של המנוי לרבות שירותי המיקום וניטור של המכשיר, כך שהוא מאתר את תחילת הנסיעה של הרכב ומכבה את החניה. עם כיבוי החניה מקבל המנוי מסרון המודיע לו על כיבוי אוטומטי של החניה עבורו.

בשלב זה, השירות ניתן בחינם בכדי להמחיש ללקוח הממוצע את החיסכון הישיר והכדאיות הכלכלית במנגנון החדשני. בשלב שני, תציע החברה גם שרות הפעלה אוטומטי לחניה ובכך תהפוך את כל התהליך לעצמאי, ללא מגע יד אדם.

מסקרים שערכה סלופארק נמצא כי למעלה מ- 40% מהמשתמשים בשירותי תשלום הסלולארי, שוכחים לכבות את החניה בזמן. כך קורה שהצרכן הממוצע משלם עשרות אחוזים מהחשבונית החודשית בגין חניה שלא צרך, סכומים שמצטברים לכדי מאות ואף אלפי שקלים בשנה לנהג.

שוק החניה בישראל מגלגל מידי שנה כ- 300 מיליון שקלים. מתוך כך, עשרות מיליוני שקלים בשנה משולמים בגין חניות סרק שלא בוצעו, שכן הנהג עזב את מקום החניה אך שכח לכבות את המונה וממשיך לשלם לרשות ללא צורך.

מנכ"ל סלופארק, גיא סלוק: "פיתוח השירות החדש מציע פתרון טכנולוגי יחיד מסוגו שעובד עבור הצרכן, חוסך לו כסף וכל זאת בביטחון שמדובר במנגנון אוטומטי ללא צורך במגע יד אדם. המטרה של סלופארק היא להוזיל את החשבון החודשי של הנהגים בישראל, ליצור אמון ושקט נפשי עבור לקוחותיה, כך שכיבוי החניה בזמן לא יהוה מטרד. מדובר באבן דרך נוספת עבור סלופארק במאבקה למען משתמשי החניה הסלולארית בישראל. פעולה זו באה בהמשך ישיר לביטול סלופארק1עמלות החניה המיותרות וכפעולה נוספת לצמצום תשלום כספים מיותרים. נמשיך בפיתוחים טכנולוגים חדשניים בשוק החניה לטובת קהל לקוחותינו ולמצב את סלופארק כחברה החדשנית והמשתלמת ביותר".

השירות הנוכחי מגיע לאחר שסלופארק פעלה לפתיחת שוק החניה הסלולארית לתחרות, והשלימה פריסתה בכלל הרשויות בישראל. עם פתיחת השוק לתחרות 'סלופארק' פעלה מידית להורדת המחירים לנהגים, בין היתר בכך שביטלה את עמלת ההפעלה שהייתה נהוגה עד אז בכל שימוש דרך האפליקציה. בראשית חודש יוני השיקה החברה את האפליקציה החדשה שלה שכוללת בתוכה מספר חידושים טכנולוגיים פורצי דרך כגון: דיוק זמני התראות בעזיבת מקום החניה, התאמה אוטומטית של החניה לבעל תו תושב, הצגת היסטוריית החניה לבקרה ויצירת פרופיל אישי עם תמונה לכל רכב – פיתוח אשר יחסוך בדוחות חניה לאלו אשר מחזיקים במספר רכבים. בנוסף, לראשונה בישראל, לצד מפת החניונים הזמינים באזור זמינה גם אפשרות הניווט אליהם.

 

השארת תגובה