עושים סדר: טיפים לאחסון וסידור חדרי הילדים בבית

באופן לא מפתיע לילדים, חוסר סדר בחדר, פחות מפריע ומטריד ♦ לעתים גם בהתבגרותם חוסר סדר לא מעורר אי נוחות כלל וכלל ♦ לעומת זאת, חלק מההורים יוצאים מדעתם ומסדרים את החדר אפילו מספר פעמים ביום ♦ לפניכם כלים והצעות למקומות אחסון שיעזרו לשמור על מינימום סדר בחדר וקצת ארגון בחפצים

פתרונות אחסון ברהיטי דורון | צילום: אסף לוי
פתרונות אחסון ברהיטי דורון | צילום: אסף לוי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חדרי הילדים הפכו יותר ויותר ל-"מעצמות על", העמוסים לעייפה בחפצים שונים: צעצועים, ספרים, משחקים, רהיטים, בגדים והפוטנציאל לבלגן רק עולה ועולה.

כשמתכננים את חלל  חדר הילדים, תכנון מוקדם של מקומות האחסון בחדר, חשוב לא פחות מבחירת הרהיטים האחרים בחדר כגון מיטת ילדים או מעיצוב וצבעוניות החדר. לכן אסף טייכמן – סמנכ"ל רהיטי דורון ריכז עבורכם טיפים ועצות לאחסון שיקלו על ילדיכם ועליכם את מלאכת הסידור.

מה מסתתר מתחת למיטה?  

בחדרי ילדים ובמיוחד בגילאים הקטנים, נוהגים ברוב המשפחות לשכן שני אחים בחדר, זה טוב לתקשורת בין האחים ומקנה עוד ערכים רבים לילדים כגון: שיתוף, חלוקה, התחשבות, עזרה הדדית ועוד. כדי לנצל כמה שיותר את השטח הפנוי בצורה פונקצונאלית ונגישה חשוב לנצל את החלל שתחת המיטות. ניתן להשתמש בחלל אחסון של מגירות או בארגז עם פתיחה עליונה – שניהם טובים. ההבדל ביניהם הוא בגודל מקום האחסון ובפונקציית השימוש. במגירות ניתן להשתמש בחלל גם כשהמיטה התחתונה סגורה, ארגז תחתון ניתן לפתוח רק כשכל המיטה התחתונה יוצא החוצה. עם זאת, ארגז אחסון נגיש יותר למשתמש ופורש בפניו את כל הציוד המאוחסן ונגיש.

מה מאחסנים?

פריטים גדולים כמו שמיכות חורף, משחקי קופסה, ציוד ספורט וכדומה, אפילו ניתן להשתמש במגירות עבור ציוד היצירות של הילדים.

כוורת מסדרת את המראה

הכוורות הן מפתרונות האחסון הטובים והיעילים ביותר מכיוון שהמראה שלהן פשוט ואחיד. הן מגיעות בגדלים שונים, מודולריות וקיימות מסורתית חלוקה לכוורות רצפתיות, כוורות המחוברות לשולחן וכוורות תלייה על הקיר המשמשות כמדפי אחסון אסתטיים. בכוורות ניתן להשתמש באזורים פתוחים ובאזורים סגורים המכוסים באמצעות דלתות ואפשר גם לשלב צבעוניות בחדר דרך הדלתות. עוד נתון חשוב הוא – עומק הכוורת, שמשפיעה על השימוש ועל הדברים שיאוחסנו בה.

מה מאחסנים?

ספרים, מחברות, קלסרים, צעצועים, משחקי קופסא, מדליות, דברי יצירה להצגה, פרטי נוי תמונות ועוד.

לא צריך להתחבא: מוצרי אחסון דקורטיביים

מוצרי אחסון בכלל וקופסאות אחסון בפרט הפכו לאחרונה לפריטי עיצוב אופנתיים שמשולבים בכל חדרי הבית ולא רק בחדרי הילדים. הארגזים משמשים בו זמנית כפתרון פרקטי וכרהיט עיצובי שמשלים את המראה והאווירה הרצויים בחדר. ארגזי האחסון הדקורטיביים מגיעים גם הם בשלל גימורים וצבעים ובשימושים בהם ניתן להקרין – מראה קלאסי, מעודן ואלגנטי, או לשלב קופסאות מעוטרות בנקודות ודמויות לקבלת מראה שובבי, או מצוירות בקווים מודגשים לקבלת מראה אורבני.

מה מאחסנים?

את כל הדברים הקטנים שרוצים בקופסא, רצוי לפי נושאים.

התחדשות החדר ומיון האביזרים

דרך נוספת לתת לחדר מראה נקי ומסודר היא כמובן- המיון. לפנות ממנו את כל מה שישן או אינו מתאים יותר לגיל הילד, התיישן והתבלה או סתם מיצה עצמו בחדר ולא מתאים יותר לצבעוניות החדשה. לא להתבייש לפנות מהחדר את מה שהפך למיותר. ניתן לתרום/לאחסן לילד הבא. ככה יהיה יותר מקום בחדר ובאופן כללי פחות זה יותר. ככל שהחדר פחות עמוס כך הוא יותר נעים לעין.

 צילום: אסף לוי

חברת רהיטי דורון מציעה מגוון רחב של מוצרי אחסון נוחים ויעילים, במחירים לכל כיס כגון:  כוורות רצפתיות – החל מ 350 ₪ עבור כוורת 3 תאים. כוורות תלייה- החל מ- 130 ₪ עבור כוורת קוביה. קופסאות אחסון – מגוון דוגמאות במחיר- 49 ₪. מיטת אירוח תחתונה כולל מזרן אירוח וכולל אחסון מגירות או ארגז במחיר של 750 ₪. www.doron1949.co.il

 

השארת תגובה