אביו ואחיו של המחבל נשאת מלחם – שוחררו ממעצר

אביו ואחיו של המחבל שביצע את פיגוע הטרור בדזינגוף בתל אביב שוחררו הבוקר ממעצר • בתוך כך, בשעה זו מתקיימת הלווייתו בכפר ערערה שבוואדי ערה • ראש מועצת ערערה לרשת ב': "איש בכפר לא ידע היכן מסתתר המחבל"

בית המסתור שבו אותר המחבל נשאת מלחם
בית המסתור שבו אותר המחבל נשאת מלחם

אביו ואחיו של נשאת מלחם שביצע את פיגוע הטרור ברחוב דיזנגוף בתל אביב, שוחררו הבוקר ממעצר לאחר מספר ימים.

בתוך כך, בשעה זו מתקיימת בכפר ערערה שבוואדי ערה הלוויית המחבל. משפחתו של מלחם הודיעה כי בהלוויה ישתתפו מספר מצומצם של בני משפחה, וזאת בשל רצונם לשמור על פרופיל נמוך ולחזור לשגרת חייהם. לאור זאת, ביקשו במשפחה מהציבור שלא להגיע להלוויה.

מוקדם יותר הבוקר, אמר נחמי פיינבלט, עורך דינם של אביו ואחיו של המחבל, לגלי צה"ל כי "יש הסכמה מהשב"כ לשחרר אותם עוד היום". לדבריו, ההחלטה עוד לא הוצגה בפני השופט, אך ישנה הסכמה של השב"כ לצעד. לטענתו, "השב"כ מבין שמטרת המשפחה הייתה למצוא את מלחם ולא להסתיר אותו".

ראש המועצה המקומית ערה-ערערה, מודר יונס, טען הבוקר בראיון לרשת ב', כי "איש בכפר לא ידע היכן מסתתר המחבל נשאת מלחם". בראיון לאתר האינטרנט "בוקרא" אמר יונס כי יוסקו המסקנות בעקבות הסתתרותו של מלחם בכפר. הוא הוסיף כי הגינוי שפורסם בעקבות הפיגוע ברחוב דיזינגוף בתל אביב לא היה מס שפתיים בלבד, וכי מדובר בגינוי מוחלט של מעשי הרצח.

מודר יונס ציין כי במגזר הערבי הזהירו, שיבוא היום שבו ייעשה שימוש בנשק לא חוקי מחוץ למגזר, והאשים את הממשלה באחריות לתופעה של נשק לא חוקי, לטענתו, התופעה לא טופלה מעולם.

בתוך כך, הבוקר מפרסם ערוץ 10 כי כשעה ו-40 דקות בלבד לאחר שביצע את הפיגוע הרצחני בפאב "הסימטא" ברחוב דיזנגוף בבתל אביב, הספיק המחבל להגיע לדירת המסתור הראשונה שלו בערערה. לפי המידע שהגיע לחדשות 10, מיד לאחר שרצח את נהג המונית אמין שעבאן, נטש מלחם את המונית, מצא כלי רכב אחר ואיתו הגיע לערערה.

אמש הוארך בשלושה ימים מעצרם של חמישה חשודים בסיוע לנשאת מלחם. המעצרים החלו פחות מיממה לאחר הפשיטה שבסיומה חוסל המחבל. אחד החשודים הודה בפני חוקרי השב"כ כי דיבר עם המחבל ולא דיווח כי דיבר אותו. להגנתו הוא אמר לפני הדיון: "לא הכרתי אותו".

חשוד נוסף סיפר כי קיבל שיחת טלפון במהלכה סיפרו לו כי ראו את מלחם אבל לדבריו חשב שעובדים עליו. חוקרי השב"כ והמשטרה יודעים בבירור כי חלק מהחשודים סייעו למחבל ויש עוד כמה שיעצרו ביממה הקרובה כחשודים אקטיביים בסיוע. כרגע נמשכים החיפושים אחרי חלק מהם.

השארת תגובה