המחבל נשאת מלחם ירה לעבר השוטרים וחוסל במקום

שבוע ושעה חלפו מאז רצח המחבל שלושה אזרחים בתל אביב, המצוד סגר עליו והוא ניסה להמלט מהמחבוא כשהוא יורה לעבר כוחות הביטחון • מסלול הבריחה המפורט, דירות המסתור והסייענים • וגם: העיתונאים פורקים זעמם על המפכ"ל

נשאת מלחם נתפס (2)
נשאת מלחם נתפס (2)

כבר ביום שישי שעבר, מיד לאחר מסע הרצח, נמלט נשאת אל המקום אותו הכיר טוב יותר: סביבת מגוריו בערערה. שם הוא נעזר חברים וקרובי משפחה, הסתתר לסירוגין במסגד המקומי ובדירת דודתו שעמדה ריקה. ה'טעות' של נשאת היתה שהוא השאיר 'חותם', כלב מכוחות הביטחון זיהה את המסתור והמימצאים נלקחו לבדיקת dna.

כשהתשובות החיוביות הגיעו: מדובר בנשאת מלחם, הוחלט כזכור על השבת השיגרה בתל אביב והמצוד עבר להתמקד בערערה והסביבה – כשהחשש הגדול הוא שנשאת הצליח להמשיך במנוסתו אל שטחי הרשות הפלסטינית.

בני משפחתו נעצרו ונחקרו בזה אחר זה, אביו סירב לשתף פעולה עם החוקרים שהגבירו את הלחץ במעצרים נוספים והארכות מעצר.

בבוקר יום שישי האחרון, דיווחו שתי בנות המשפחה לעורך דין שייצג את האב כי הן ראו את נשאת נכנס לדירת הדודה.

עורך הדין סיפר כי עשה את שיקוליו וחשבונותיו ואף התייעץ עם עמיתים למקצוע, אז העביר את המידע לשב"כ.

כוחות הביטחון הידקו את המצוד תוך כדי שהם מסיטים את תשומת הלב חזרה אל תל אביב וגוש דן. הרשת געשה אודות חשש מפיגוע נוסף אותו מתכנן המחבל נשאת מלחם לבצע, ועיתונאים התבקשו להסתיר כל מידע אודות המצוד בערערה.

כשהוברר לכוחות הביטחון כי המחבל בתוך הבית, הם קראו לו להסגיר עצמו. ההוראה היתה לתופסו בחיים, בנסיון לברר מי היו סייעיו ומהיכן שאב את השראתו לפיגוע.

בשעה 4, סמוך מאד לכניסת השבת, נשאת יצא ממקום מסתורו כשהוא יורה כדור אחד לעבר כוחות הביטחון תוך כדי שהוא מנסה להמלט, השוטרים ירו במחבל ארבעה כדורים, הוא מת במקום.

לא היו נפגעים לכוחות הביטחון, בתוך פחות משעה, לאחר שכבר נכנסה שבת – הותר לפרוסם כי המחבל אותר וחוסל.

כוחות הביטחון עצרו חמישה בני אדם החשודים בסיוע למחבל נשאת מלחם.

עיתונאים רבים 'נפגעו' מכך שהמידע אותו קיבלו לאורך המבצע לא היטיב לתאר בדקדוק רב את המתרחש בשטח. גיא פלג מערוץ 2 שפך את זעמו על המכפ"ל הנכנס רוני אלשיך: "כעת מגיע אלשיך, ועם כל הכבוד לו, מתחיל לחנך את התקשורת ואת הציבור.

האדון אלשיך לא צריך לחנך אף אחד. הוא אומר לנו שלמערכת הביטחון יש כלים והכלים אינם חד פעמיים. אז אני אומר לאדון אלשיך: אתה לא המצאת בפרשה הזאת, ככל שאנחנו יודעים, שום כלי חדש.

הכלים מוכרים, אנחנו מתנהגים בכלים האלו באחריות. לא רק אנחנו, כל מערכות התקשורת. אנחנו לא רוצים לסייע לאויבינו."

גיא פלג, תושב תל אביב, שוכח שתושבי תל אביב, נושאי הנשק הם אלו שסירבו לירות במחבל בעת הימלטותו, והוא מקשה לעבר המפכ"ל: "איך במדינה ובעיר שידעה ועודנה יודעת פיגועים קשים, מצליח המחבל לחמוק?"

2 תגובות
  1. תקשורת שמאלנית קיצונית שעושה טרור ומעודדת טרור ושותקת על תשדיר של עובדה אז אין מה לצפות מבוגדים כאלה וכל הכבוד למפכל אלשיך החדש שעושה בית ספר לכל השמאלנים הבוגדים ! סוף סוף ההגה בידיים הנכונות מול הטרור הערבי והתקשורתי כאחד

  2. צודק 100 %.
    התקשורת תלמד שאם היא מפריעה – היא לא תקבל את המידע.

השארת תגובה