9 שופטים ידונו בבג"ץ בעתירה כנגד 'חוק הגיוס'

בג"צ יידון בעתירה של "יש עתיד" נגד ביטול חוק הגיוס שעבר בחודש שעבר במליאת הכנסת • הדיון יתקיים בהרכב מורחב של 9 שופטים • 'יש עתיד': "ביטול החוק לא יעבור את מבחן בג"צ ורק יעודד פילוג ושסע בחברה הישראלית"

יש עתיד בהפגנה נגד חוק הגיוס
יש עתיד בהפגנה נגד חוק הגיוס

בית המשפט העליון הודיע היום כי יידון בעתירה של 'יש עתיד' (שהוגשה עלי ידי עו"ד רונן אביאני וגיא בוסי) נגד 'חוק הגיוס' שעבר בחודש שעבר במליאת הכנסת. בהרכב מורחב של 9 שופטים. בית המשפט העליון דרש מהמדינה להשיב לעתירה עד ה 31.3.16 ולנמק מדוע אין תוקף לחוק שירות בטחון על פי השינויים שהוכנסו בחוק בכנסת בחודש נובמבר האחרון בעקבות ההסכמים הקואליציוניים.

כאמור, בעקבות ביטול חוק השוויון בנטל, הגישה מפלגת 'יש עתיד' בשיתוף התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל עתירה לבג"ץ בחודש נובמבר האחרון .

לדברי 'יש עתיד', החוק שהמפלגה העבירה בקדנציה הקודמת, "הוא חוק היסטורי שמאגד את כולם תחת חוק אחד חוק שירות בטחון".

יצויין כי בג"צ פסל בעבר את חוק טל כיוון שהיה לדבריו לא חוקתי, ב'יש עתיד' הוסיפו כי "ביטול החוק לא יעבור את מבחן בג"צ ורק יעודד פילוג ושסע בחברה הישראלית".

יו"ר סיעת יש עתיד, ח"כ עפר שלח: "אני שמח על החלטת בג"צ לדון בעתירה שהגשנו בסוגיית השוויון בנטל בהרכב מורחב ובהקדם. אני בטוח שבג"צ יפסול את השינוי הרע בחוק שעשתה הממשלה הנוכחית ויאמץ את הדרך שהובילה יש עתיד להגברת השווין בנטל ושילוב החרדים בשירות הצבאי ובשוק העבודה".

השארת תגובה