התלמידים מדברים: "חשבונאות, קטנוניות וחוסר צדק"

יממה לאחר הרשעתו החוזרת של הרב יאשיהו פינטו בבית המשפט העליון תוקפים היום מקורביו בשיחה עם 'כל הזמן' וטוענים כי "בית משפט העדיף לקבל עמדת הפרקליטות שמגלמת קטנוניות ונקמנות וזנח את העובדות"

הרב פינטו אמש בשיעורו היומי. צילום: באדיבות המצלם
הרב פינטו אמש בשיעורו היומי. צילום: באדיבות המצלם
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אמש, אחרי משפט ארוך ומתוקשר, הרשיע בית המשפט העליון בשנית את מנהיג קהילת 'שובה ישראל' הרב יאשיהו פינטו במתן שוחד וגזר עליו שנת מאסר בפועל וקנס כספי של מיליון שקלים.

הבוקר, בשיחה עם 'כל הזמן' תוקפים מקורבי הרב את התנהלות המדינה כלפי מורם ורבם, את חוסר הצדק לטענתם, את מדיניות בתי המשפט והפרקליטות וגם חוזרים אחורה לתחילת הפרשה, מאז הגשת כתב האישום ועד היום.

"הגישה כלפי הרב פינטו שליט"א מלכתחילה היתה לא ראויה ולא הגונה ולוקה בחוסר צדק ואיפה ואיפה בגלל האנשים שעמדו כנגדו (-תנ"צ אפרים ברכה שהתאבד לפני מספר חודשים, ש.ד.)". אומרים מקורביו ביחס למעורבות אנשי משטרה בפרשה שנחשפו בקלונם.

הם רומזים על סחיטת הרב בידי הפרקליטות בכך שאיימו כי יעמידו את הרבנית לדין, "לא ייתכן שמצד אחד יאיימו להעמיד את הרבנית לדין כשמדובר במצב לא סביר באופן קיצוני (-עקב מחלתה, ש.ד.) ומצד שני יערכו כתב אישום שאין לו כל קשר עם חומר הראיות".

"לא סביר ששני בתי משפט, מחוזי ועליון, יושפעו רק מעמדת הפרקליטות ולא יסכימו לקבל שום ראיה מחומרי החקירה על אף שהוסבר להם שכתב האישום מנותק ואין לו קשר לחומר הראיות", מדגישים בסביבת הרב פינטו, "המערכת פעלה להסתיר את הסיפור האמיתי, נהגה בחשבונאות, קטנוניות וחוסר צדק נגד רב גדול וקהילה גדולה".

הרב פינטו עם התלמידים

"המערכת עוולה ועוד מרגישה ניצחון", תוקפים מקורבי הרב, "אבל זה ניצחון שיש לצידו כשלון עצום של חוסר צדק".

כאן רומזים מקורביו על חוסר הצדק, והאפליה לכאורה, כשרק לפני שבוע זיכה בית המשפט העליון את רה"ע ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי, בעקבות מחלת הסרטן בה לקה. "דברים אלו מקבלים משנה תוקף כשבית המשפט בתוך שבוע אחד מתחשב באדם חולה באופן קל יותר מכבוד הרב, ובעבירה קשה עשרת מונים, ובכבוד הרב אותם שופטים נוהגים באטימות ובאכזריות".

בקהילה קוראים לציבור הרחב לצאת למחות נגד גזר הדין הקשה. "מתבקש מכל יהודי ויהודיה בעם ישראל למחות על מהלך של שקר ועיוות דין ששני בתי משפט לא ראו שום חומר מהתיק. כל הסיפור של כתב האישום לא מבוסס על מאומה, השופטים גיבשו דעה מהתקשורת בזמן שהפרקליטות אסרה על צוות ההגנה להעביר חומרים לתקשורת שהיו יכולים לשפוך אור אחר על הפרשה".

"חוסר הצדק וההתייחסות למצבו הבריאותי הקשה של האדמו״ר והרבנית דורש וועדת חקירה שתהפוך את התיק ותבדוק הכל מהתחלה עד הסוף".

לסיום אומרים מקורבי הרב כי "שנים אנחנו עדים למסע הכפשה קשה ושפיכות דמים מצד הפרקליטות והתקשורת. רצח אופי של ממש כנגד כבוד הרב פינטו. מבחינת התוצאה מתבקש היה שאנשים יתרחקו מהרב אך רואים יד השם, כל שיעור מלא במאות אנשים, קבלת קהל של אלפי אנשים המבקשים עצה ותושיה מכבוד האדמו"ר, נסיעות לקברי צדיקים, פניות ובקשות הצטרפות לקהילה. ממש עין בעין, כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ".

"מבחן התוצאה מוכיח שאת האהבה והערצה של כלל ישראל לרב פינטו לא ניתן לכבות ולנצח", מסכמים מקורבי הרב בתקווה.

השארת תגובה