היום השישי למצוד אחר המחבל: כוחות באזור השרון

במסגרת החיפושים הקדחתניים אחר מבצע הפיגוע בתל אביב, מתרכזים הבוקר כוחות רבים באזור צפון השרון וכפרי המשולש באזור • גורם ביטחוני הסביר על הקושי באיתורו: "אנחנו מחפשים מחבל שהוא חתול רחוב עם אישיות מאוד מורכבת ובלי דפוסי התנהגות קבועים"

מצוד אחר מחבל. בתמונה: סריקות בתל אביב השבוע
מצוד אחר מחבל. בתמונה: סריקות בתל אביב השבוע
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

המצוד אחר המחבל הנמלט נשאת מלחם בן ה-29, שביצע את הפיגוע בתל אביב במהלך סוף השבוע, נכנס היום ליומו השישי.

הבוקר פשטה המשטרה על כמה מוקדים באזור המשולש במסגרת המצוד ותושבים מקומיים באחת הערים באזור מדווחים כי כוחות גדולים של שוטרים רעולי פנים פשטו על מתחם מסוים ואף חסמו את אחת היציאות מן העיר. בעיר אחרת דווח כי ישנן פשיטות על מבנים, כפי שנעשה באופן דומה בימים האחרונים.

במקביל, הוקפצו כוחות גדולים של צה"ל למעבר ג'בארה, המפריד בין טול כרם לטייבה והחיילים סורקים את האזור.

"האדמה לא בלעה אותו", אמר אמש גורם ביטחוני ביחס לחיפושים האינטנסיביים, "אנחנו פשוט מחפשים מחבל שהוא חתול רחוב. הקושי העיקרי לאתר אותו נובע מהעובדה שיש לו אישיות מאוד מורכבת. אין לו דפוסי התנהגות קבועים, הוא יודע להסתגל לחיים רחוק מהכפר ונוהג להיעדר מהבית ולישון במקומות אחרים", סיפר על הקושי באיתור מלחם בן ה-29.

בתוך כך, באזור מגוריו בוואדי ערה תוהים מהם הגורמים שהובילו את מלחם לבצע את הפיגוע. יש המעלים השערה כי ביצע משימה פלילית בשם ארגון פשע וזו השתבשה. גורמי ביטחון לא פוסלים את האפשרות שהחליט לבצע פיגוע כדי "לטהר את שמו", בדומה למעשי מחבלים ביהודה ושומרון שסבלו מבעיות חברתיות.

הכפר ערה אינו ידוע ככפר קיצוני ביחס לכפרים אחרים בצפון, למעט כמה מקרים פליליים חריגים, ובשל כך תוהים במערכת הבטחון מהי הסיבה לביצוע הפיגוע, שם לא מוציאים מכלל אפשרות שעליית קרנם של ארגונים איסלמיים קיצוניים, כדאע"ש ואחרים, היוו זרז להוצאת הפיגוע לפועל.

השארת תגובה