יוון: לדרישת הישראלים הורדו נוסעים ערבים מטיסה

מהומה בטיסה מיוון לישראל לאחר שמספר ישראלים הודיעו כי לא יתנו למטוס להמריא עם שני נוסעים ערביים לנוסעים • הערבים נאותו להצעה שכללה טיסה חלופית למחרת היום עם הארחה במלון לשהות שנכפתה עליהם

SONY DSC
SONY DSC
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

טיסהשל חברת 'אג'יאן איירליינס', מיוון לישראל נתקלה בבעיה: .לטיסה עלו שני נוסעים ערבים-ישראלים ממזרח ירושלים. האחד היה לבוש בגדים אדומים, ומשך את תשומת ליבם של הנוסעים.

קבוצת ישראלים שהיתה גם היא על המטוס, החלה לעורר מהומה והודיעו לצוות האוויר שהם לא מתכוונים לתת למטוס להמריא. כשהקפטן סגר את הדלת והתכונן להמראה, נעמדו הנוסעים, ובכך מנעו בעצם את הניסיון להמריא, שכן אסור להמריא כאשר נוסעים עומדים במטוס.

שעה ארוכה התווכחו הישראלים עם צוות המטוס, ובלית ברירה הציע הצוות לצמד הנוסעים ה'מנודים' לקבל מלון וטיסה למחרת, והשניים הסכימו לעניין. הבוקר שבו הערבים לישראל.

הישראלים ביקשו להחריף את המהומה ודרשו לערוך בדיקות בטחוניות נוספות, ולהוציא את הכל, למרות הבידוק. קפטן המטוס הודיע לנוסעים כי הם יכולים לצאת מן המטוס, אך לא יקבלו שום פיצוי או מלון. או אז התיישבו הנוסעים במקומותיהם והמטוס המריא. שגרירות ישראל ביוון עודכנה על האירוע, אך לא התערבה.

עו"ד נדאל עותמאן, מנהל המטה למאבק בגזענות אמר: "לא ניתן להתעלם מהחששות שמקוננים בקרב אזרחים בעקבות המצב הביטחוני הלא פשוט וריבוי הפיגועים. אולם, התנהגות גזענית ואלימה כפי שאנו עדים לה כשנוסעים ישראלים אינם מוכנים לטוס יחד עם ערבים ישראלים ללא שום סיבה אמיתית לחשש אלא אך ורק מתוקף העובדה שהם נראים ערבים זה הניצחון לקיצונים.

המצב הקיים והשיח הגזעני שמתפשט כאש בשדה קוצים מביאים עימם בכל יום מקרים חדשים של השפלה וגזענות של אזרחי ישראל האחד כלפי השני. לא ייתכן שאנו נשפוט אנשים אך ורק על פי המראה שלהם ונתייג כל מי שנראה ערבי כמפגע פוטנציאלי. עם זאת, אין זה מפתיע שנוסעים ישראלים לא מוכנים לטוס ביחד עם ערבים כאשר נציגי הציבור מכתימים את האוכלוסייה הערבית כולה ומסמנים אותה כאיום פטונציאלי על החברה".

השארת תגובה