המפכ"ל: להוריד את המתח; נפסיק לדברר החקירה"

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך התייחס הבוקר לראשונה למצוד הנערך אחר המחבל שרצח שני בני אדם בתל אביב ואמר כי המשטרה תפסיק לדברר את החקירה • "להוריד את מפלס הלחץ, אנחנו ממוקדים במשימה אחת ויחידה לשים את היד על הרוצח"

המפכ"ל רוני אלשיך
המפכ"ל רוני אלשיך
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

חמישה ימים לאחר הפיגוע בתל אביב בו נרצחו שני בני אדם, יוצא המפכ"ל רוני אלשיך בהצהרה לציבור בה הוא מבקש להוריד מפלס הלחץ. "אנחנו ממוקדים במשימה אחת ויחידה לשים את היד על הרוצח", אמר אלשיך בעת שביקר בבית משפחת הנרצח בכרמיאל.

"כל מה שמפריע לזה, לא נעשה", הוסף אלשיך. "לכן המדיניות היא להפסיק לדברר את החקירה ולהפסיק להוציא פרטים מהחקירה. לכל פרט יש שני נזקים – פגיעה ביכולת להביא לתוצאה מהירה ופגיעה בכוחות הביטחון".

מוקדם יותר עצרה המשטרה את אביו של המחבל נשאת מלחם אשר אחריו נערך מצוד נרחב ברחבי הארץ. מלבד אביו, נעצר בימים האחרונים גם אחיו בחשד לסיוע למחבל בביצוע הפיגוע.

רק אמש פנה הרב לבנו דרך כלי התקשורת וביקש ליצור קשר: "תתקשר אליי. אולי אני אעזור לך. אם אתה לא יכול לעשות את זה, אז תבקש מאחד מחבריך. אל תישאר בחוץ. תסגיר את עצמך".

בבית המשפט סיפר האב כי הוא שוחח בשבוע שעבר עם בנו ולא הרגיש כי בכוונתו לעשות מעשה שכזה. "כל פעם שיש פיגוע בארץ אני נבהל וחושב שמדובר בבני. אנחנו רוצים שקט ורגיעה. עוברים עליי ימים קשים ואני לא יודע מתי זה יסתיים. אני מצדיק הצעדים שעושים המשטרה וכוחות הביטחון, אבל אל תעמיסו הכול עליי. יחד יכולים להגיע לתוצאות בעניין בני".

השארת תגובה