ח"כ מיקי לוי על תקציבי הישיבות: "טירוף מערכות"

חבר הכנסת מיקי לוי מ'יש עתיד' שכינה בעבר את החרדים – "טפילים" הגיב הבוקר לתקציבי הישיבות שעודכנו עם תחילת השנה האזרחית החדשה: "הממשלה הזו איבדה את כל הבלמים ומביאה לשיא חדש את כל התקציבים הסקטוריאלים. פשוט מקומם"

ח"כ מיקי לוי. צילום: הכנסת
ח"כ מיקי לוי. צילום: הכנסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ההסתה והתגובה: הבוקר בחרו בעיתון 'דה מרקר' לתקוף את הקואליציה על העברת תקציבים לכוללים ולישיבות. "התקציב שיקבלו ישיבות וכוללים בעבור תלמידים בדצמבר 2015 יהיה גדול פי שמונה מהתקציב ביולי האחרון", נכתב בדיווח הבוקר. "ההעברה בעבור אברך כולל תהיה 3,517 שקל, לעומת 432 שקל ביולי, וההעברה בגין תלמיד ישיבה גדולה תהיה 1,954 שקל — פי שמונה מההקצבה ביולי, 240 שקל. זאת עקב הגדלה רטרואקטיבית, מתחילת 2015, של התעריף לכל אברך ותלמיד ישיבה".

התגובות לא איחרו מלבוא. בחדו"ש הגיבו כהרגלם ותקפו את הממשלה על "הקלות הבלתי נסבלת של הסחטנות. נראה שנתניהו השלים עם כך שהמחיר של קואליציית 61 המנדטים שלו היא מכירת חיסול קבועה של התקציב, על חשבון הקופה הציבורית. כל מה שהמפלגות החרדיות מבקשות הן מקבלות".

חבר הכנסת מיקי לוי מ'יש עתיד' העלה הבוקר צילום הכתבה לעמוד הפייסבוק שלו וכתב: "ככה נראה תקציב להגדלת העוני. במקום להרחיב את מענק העבודה, מכפילים את תקציב הבטלה. טירוף מערכות. הממשלה הזו איבדה את כל הבלמים ומביאה לשיא חדש את כל התקציבים הסקטוריאלים. פשוט מקומם".

זו לא האמירה הראשונה של לוי כנגד החרדים. לפני כשנתיים כינה מיקי לוי את החרדים 'טפילים'. את הדברים אמר לוי בראיון לרדיו קול ברמה בתוכנית "שמונה עד עשר", בהגשת מוטי לביא. לוי קבע כי יש "לשאת בנטל יחד, להשתלב בשוק העבודה, אי אפשר להיות טפילים על הציבור הישראלי, אי אפשר להמשיך…". בהמשך התנצל על דבריו.

השארת תגובה