אחרי 22 שנה: דרעי חוזר למשרד הפנים

השר דרעי 'חוזר', הוא יחליף את שר הפנים סילבן שלום עם אישור הממשלה ● ראש הממשלה שסגר 'דיל' עם לוין, רגב והנגבי לא מתכוון למנות אותם מיידית, "הוא ייתן לכולם לעבוד בשבילו, ורק אז יחלק את התיקים שבידיו"

דרעי ונתניהו. צילום: יעקב כהן
דרעי ונתניהו. צילום: יעקב כהן

חוזרים לשורשים: 22 שנה לאחר שנאלץ להתפטר מתפקידו כשר הפנים, חוזר דרעי למשרד הפנים.

ראש הממשלה נתניהו כבר הודיע בתחילת השבוע כי במידה ודרעי מעוניין בתיק הוא יימסר לו, אך תשובתו של דרעי התעכבה, מהחשש כי המינוי יגרום מהומה סביב חזרתו לתפקיד שבמהלך תפקודו בו – הואשם.

הבוקר כאמור, הודיע דרעי על הסכמתו לקבל את התיק, והממשלה צפויה לאשר את המינוי כבר ביום שני הקרוב במליאת הכנסת. במידה והמינוי אכן יאושר, יחליף יו"ר ש"ס, אריה דרעי את סילבן שלום, שהתפטר בשבוע שעבר מהחיים הפוליטיים.

גם חה"כ יריב לוין מהליכוד יהנה מהתפטרותו של סילבן שלום, והוא צפוי לקבל את תיק הכלכלה. עוד צפויים להתמנות לשרים, חברי הכנסת צחי הנגבי ומירי רגב מהליכוד.

עם זאת, טוענים בליכוד כי נתניהו לא מתכוון למנות אותם לשרים עד שיוודא את מינויו החוזר כיו"ר הליכוד בפברואר השנה, "יש סיכוי גדול שהוא לא ימנה אף אחד לפני שיזכה בקדנציה נוספת כיו"ר הליכוד. הוא ייתן לכולם לעבוד בשבילו בנושאים שעל הפרק ורק אז יחלק את התיקים שבידיו", אמר גורם במפלגה.

השארת תגובה