ההכרעה: אולמרט ייאסר; לופוליאנסקי: עבודות שירות

הבוקר הכריע בית המשפט העליון בערעורם של מורשעי פרשת השחיתות 'הולילנד' ● ההחלטות הדרמטיות: גזר דינו של אולמרט הופחת: שנה וחצי מאסר בפועל ● גזר דינו של לופוליאנסקי: 6 חודשי עבודות שירות בלבד ● בפנים: כל הפרטים

הולילנד. צילום: מתוך ויקיפדיה
הולילנד. צילום: מתוך ויקיפדיה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בית המשפט העליון הכריע הבוקר בערעורם של מורשעי פרשת 'הולילנד'. הרכב של חמישה שופטים – סלים ג'ובראן, ניל הנדל, עוזי פוגלמן, יצחק עמית וצבי זילברטל – הקריא את פסק דינם המחודש ולחלקם אף בוצעו שינויים דרמטיים בפסק הדין.

אביגדור קלנר – ערעור התקבל חלקי – עונשו הופחת מ- 3 שנים ויכנס לכלא ל- שנתיים.

הלל צ'רני – ערעור התקבל חלקי – עונשו הופחת מ- 3.5 שנים ויכנס לכלא ל- שנתיים וחודשיים.

אורי שטרית – ערעור נדחה – נכנס ל- 7 שנים לכלא.

אהוד אולמרט – ערעור התקבל חלקי – עונשו הופחת מ- 6 שנים ויכנס לכלא לשנה וחצי.

אליעזר שמחיוף – ערעור התקבל חלקי – עונשו הופחת מ- 3.5 שנים ויכנס לכלא ל- שנה וחצי.

מאיר רבין – ערעור נדחה- יכנס לכלא ל- 5 שנים.

דני דנקנר – עונשו הופחת – מ- 3 שנים ויכנס לשנתיים בכלא.

אורי לופוליאנסקי – הערעור נדחה – בשל מצבו עונשו הופחת מ-6 שנים ל- 6 חודשי עבודות שירות.

הערעור המרכזי שבו דנו הבוקר, הוא ערעורו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט אשר נידון ל-6 שנות מאסר בבית המשפט המחוזי בירושלים. בהחלטה דרמטית הכריע בית המשפט להקל משמעותית על עונשו ובמקום 6 שנים אשר נגזרו עליו, הכריעו השופטים כי אולמרט ישב בכלא 18 חודשים בלבד.

על פי הכרעתם הדרמטית של השופטים, הסעיף על קבלת שוחד על סך 500 אלף שקלים, בוטל ועל פי בית המשפט לא קרה כלל.

אולמרט הורשע בפרשת 'הולילנד' בקבלת שוחד ונידון ל-6 שנות מאסר. בפרשת 'טלנסקי' הורשע בקבלת דבר במרמה ונדון ל-8 חודשי מאסר. על פסק הדין הזה יערער בחודש הבא. בפרשת 'ראשונטורס' זוכה אולמרט לחלוטין והפרקליטות ערערה על כך לעליון ובפרת שיבוש ההליכים בהקלטות שולה זקן הפרקליטות טרם הכריעה.

בפרשת הולילנד הורשעו בין היתר גם ראש עיריית ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי עליו הושת עונש בן 6 שנות מאסר. גזר דינו של לופוליאנסקי גרר ביקורות קשות מצד לא מעט גורמים עקב העובדה כי השוחד נלקח לארגונו 'יש שרה' ולמטרות חסד.

בית המשפט הכריע גם בעניינו וביטל את עונש המאסר הכבש שהושת עליו. על פי הכרעת השופטים, לופוליאנסקי ירצה 6 חודשי עבודות שירות בלבד.

בפרשה ישנם עוד 2 מורשעים חרדים. האחד הוא מאיר רבין אשר שימש כעוזרו של עד המדינה שמואל דכנר שהלך לעולמו. עליו נגזרו 5 שנות מאסר. בפסק דין זה נמנע בית המשפט מלהתערב, ופסק כי המורשע ירצה 5 שנות מאסר.

גם בגזר דינו של סגן ראש עיריית ירשלים לשעבר מטעם ש"ס אלי שמחיוף עליו נגזרו 3.5 שנות מאסר, המתיק בית המשפט את עונשו והוא נשלח לשנה וחצי מאסר בפועל. מורשעת נוספת היא שולה זקן שריצתה כבר 11 חודשי מאסר במסגרת עסקת טיעון עם הפרקליטות.

דני דנקנר, יו"ר תעשיות 'מלח' אשר נדון ל-3 שנות מאסר, החליט בית המשפט להפחית את עונשו לשנתיים ממאסר בפועל. אורי שטרית, מהנדס העיר לשעבר נדון ל-7 שנות מאסר. היזם, הלל צ'רני, אשר נדון ל-3.5 שנות מאסר ערעורו התקבל חלקית והוא ישלח ל-26 חודשי מאסר. אביגדור קלנר, יזם נוסף, נדון ל-3 שנות מאסר וולאחר הערעור ישלח ל-24 חודשי מאסר.

השארת תגובה