החשש והדילמה: דרעי יחזור למשרד הפנים?

לאחר התפטרותו של סילבן שלום, צפוי יו"ר ש"ס אריה דרעי לשוב למשרד הפנים במקביל לכהונתו כשר הפריפריה ● המשמעות: דרעי יוגדר כסמכות ממשלתית עליונה הרשויות המקומיות ● החשש: מחאה כנגד מינויו

דרעי וסילבן שלום. צילום: יעקב כהן.
דרעי וסילבן שלום. צילום: יעקב כהן.

לאחר התפטרותו ממשרד הכלכלה לטובת אישור מתווה הגז עליו סירב לחתום, מסתמן כי יו"ר ש"ס ושר הפריפריה אריה דרעי ימונה בימים הקרובים לשר הפנים. המשרד אותו החזיק סילבן שלום התפנה עם עזיבתו של האחרון את החיים הפוליטיים בעקבות הפרשה בה נקשר שמו.

על פי הדיווח ב'דה מרקר', מינויו של דרעי יאושר כבר בישיבת הממשלה המיוחדת שתתקיים ביום ד' הקרוב וביום ב' בשבוע הבא, יובא המינוי לאישור הכנסת. בלשכת השר דרעי אמרו היום ל'כל הזמן' כי טרם התקבלה החלטה בדבר לקיחת משרד הפנים וכי דרעי שוקל את צעדיו בנושא.

התלבטותו של דרעי בסוגיית משרד הפנים נובעת מחששו ממאבק ציבורי אשר יציף שוב את הרשעתו בקדנציה הקודמת בה החזיק בתיק הפנים. ב'התנועה לאיכות השלטון' שעתרה לבג"ץ עם מינויו לשר, ימחו על המינוי באם לבסוף יחליט דרעי לקחת את התיק. ב'התנועה' אף פרסמו עצומה כנגד מינויו לשר הפנים עליה חתמו עד עתה 60,000 איש.

השינויים בהרכב הממשלה צפויים להביא למינויו של יו"ר הקואליציה צחי הנגבי לשר התקשורת וכן למינויו של שר התיירות יריב לוין לשר הכלכלה, משרד אותו מחזיק נתניהו מאז התפטרותו של דרעי.

את שאר המינויים יערוך נתניהו בשלב מאוחר יותר לאחר ההצבעה במרכז הליכוד מחר על זהות יו"ר המרכז וכן על הקדמת הפריימריז לראשות הליכוד. לתיקים הפנויים לוטשים עיניהם מספר שרים בליכוד כמו: מירי רגב, איוב קרא ועוד.

השארת תגובה